Jesteś tutaj: HomeRegionTrzeba wskazać lidera ZIT

Trzeba wskazać lidera ZIT

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 12 marzec 2015 17:34

Samorządowcy głowią się w jaki sposób sprawić, żeby porozumienie ZIT w województwie kujawsko-pomorskim zostało zaakceptowane przez Komisję Europejską i pozwoliło uruchomić środki unijne. Bruksela wymaga powołania lidera, co w naszym województwie tworzy pewną polityczną trudność.

Obecna formuła ZIT jest dwubiegunowa, czyli prestiżowo ważniejszym miastem jest Bydgoszcz, ale praktyce podobną pozycję ma w tym związku Toruń. Żeby spełnić oczekiwania Komisji Europejskiej, któreś z miast musiałoby ustąpić ze swojej pozycji. Ponadto lider związku miałby znaczący wpływ na podział środków finansowych, co sprawia, iż zabieganie o tę pozycje nie jest tylko kwestią prestiżu.

 

Takim liderem mogłoby być któreś z miast, albo Stowarzyszenie Jednostek Samorządu Terytorialnego. Ta druga koncepcja jest odrzucana przez bydgoskich samorządowców, gdyż otwierała by pole do dalszych przetasowań politycznych.

 

Próbę wypracowania porozumienia w tej kwestii samorządowcy będą podejmować na spotkaniu w przyszłym miesiącu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy