Jesteś tutaj: HomeRegionKosma Złotowski pyta Unię o S-10

Kosma Złotowski pyta Unię o S-10

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 28 marzec 2015 22:37

Droga ekspresowa S-10 przez Komisję Europejską traktowana jest jako jedna z priorytetowych, choć nie wiemy cały czas czy polski rząd uwzględni ją w Programie Budowy Dróg Krajowych do 2023 roku. Interpelacje w tej sprawie skierował do KE europoseł Kosma Złotowski.

- Komisja Europejska już raz uznała, że ta trasa ma szczególnie istotne znaczenie zarówno dla województwa kujawsko-pomorskiego, jak też dla funkcjonowania kompleksowej sieci komunikacyjnej UE. Mam nadzieję, że argumenty użyte wtedy będą miały znaczenie również przy kwalifikowaniu projektów w ramach EFSI – wyjaśnia poseł do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski.

 

Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych to nowy projekt Komisji Europejskiej, który ma pobudzić europejską gospodarkę. Droga ekspresowa S-10 byłaby alternatywnym korytarzem transportowym pomiędzy centralną Polska i Niemcami wobec autostrady A2.

 

Na odpowiedź może przyjść nam poczekać nawet kilka tygodni.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy