Jesteś tutaj: HomeRegionZIT zatwierdzony przez Komitet Sterujący

ZIT zatwierdzony przez Komitet Sterujący

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 28 maj 2015 14:36

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT, na którym jak informuje nas bydgoski ratusz, jednogłośnie zaakceptowano treść nowego porozumienia. Uroczyste jego podpisanie zaplanowano na 29 czerwca, gdyż w tej sprawie będą musiały wypowiedzieć się też niektóre rady gmin, w tym Rada Miasta Bydgoszczy.

 

W myśl tego porozumienia Prezydent Miasta Bydgoszczy będzie reprezentował wszystkich członków porozumienia ZIT i będzie odpowiadał za realizację ZIT. To kolejny i bardzo ważny krok w kierunku pozyskania ponad 300 mln EUR na zadania realizowane w ramach ZIT – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

Treść aneksu do obowiązującego od kwietnia ubiegłego roku porozumienia, w najbliższym czasie zostanie przedstawiona bydgoskim radnym, którzy będą musieli zmiany zaakceptować w głosowaniu. Najprawdopodobniej radni będą debatować o tym na sesji w dniu 24 czerwca.

 

Nieoficjalnie możemy jednak wspomnieć, o czym już wcześniej pisaliśmy, że aneks zawiera furtkę do przekształcenia porozumienia w stowarzyszenie w przyszłości.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy