Jesteś tutaj: HomeRegionZjednoczona lewica postawi na kogoś z Warszawy?

Zjednoczona lewica postawi na kogoś z Warszawy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 07 lipiec 2015 20:11

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, którego liderem jest Jan Guz podjęło inicjatywę zjednoczenia będącej w kryzysie lewicy przed wyborami parlamentarnymi. Celem jest zjednoczenie różnych obozów lewicy z SLD Leszka Millera i środowiskiem Janusza Palikota.

Liderką zespołu programowego nowego tworzącego się tworu została Barbara Nowacka – działaczka feministyczna, która blisko współpracowała z Januszem Palikotem. W okręgu bydgoskim, który był zawsze silnym bastionem lewicy skupionej wokół Sojuszu Lewicy Demokratycznej brakuje jednak charyzmatycznych liderów i niewykluczone, że mandat u nas uzyska osoba niezwiązana kompletnie z regionem.

 

Uchodząca za podporę Klubu Parlamentarnego SLD posłanka Anna Bańkowska najprawdopodobniej w wyborach nie wystartuje. W spekulacjach jako liderka listy pojawia się Kazimiera Szczuka, która startowała od nas w przeszłości do Parlamentu Europejskiego. Usłyszeć można także nazwisko prof. Magdaleny Środy, znanej głównie z wypowiedzi na tematy światopoglądowe.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy