Jesteś tutaj: HomeRegionGospodarka zwolni, będzie recesja, wyższy VAT?

Gospodarka zwolni, będzie recesja, wyższy VAT?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 09 grudzień 2012 22:18

Dzisiaj rozpoczyna się długie posiedzenie Sejmu, które potrwa do końca tego tygodnia. Posłowie mają przyjąć na nim najważniejszy dokument dotyczący przyszłego roku, czyli budżet państwa.

Poprzedzające to posiedzenie komisje sejmowe wskazują, że sytuacja finansowa państwa jest w trudnej sytuacji. Przewiduje się zwolnienie gospodarki, a nawet przez pewien czas trwania roku 2013 ujemny przyrost gospodarczy, czyli recesję.

 

Stosunek dochodu do deficytu może w trakcie roku przekroczyć ustawowy próg ostrożnościowy. Zbilansować budżet być może pomoże podniesienie od 1 lipca 2013 podatku VAT do 25%.

 

To jednak zdaniem Janusza Palikota sprawi, że budżet będzie się zgadzał tylko na papierze. Zmaleć może popyt na towary i usługi, oznaczać to może także problemy dla przedsiębiorców. Czego efektem będą niższe niż przewiduje się na papierze przychody.

 

Na tym jednak nie koniec wyższych podatków. Do Sejmu niedawno trafił projekt posłów PO, którzy chcą, aby we wszystkich gminach obowiązywał podatek od deszczu, co ma pomóc budżetom samorządowym. Płacić go będą wszyscy właściciele nieruchomości.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy