Jesteś tutaj: HomeRegionOstatni dzień prezydentury Bronisława Komorowskiego

Ostatni dzień prezydentury Bronisława Komorowskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 05 sierpień 2015 14:43

Jutro na godzinę 10:00 zaplanowano posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, połączonych izb Sejmu i Senatu, podczas którego prezydent elekt Andrzej Duda złoży ślubowanie. Po Zgromadzeniu Narodowym posłowie rozpoczną wakacje, które potrwają do września.

Prezydent Bronisław Komorowski urzędowanie rozpoczął 6 sierpnia 2010 roku, czyli kilka tygodni przed formalnym zakończeniem kadencji Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Kwietniowa tragedia na pewno miała wpływ na to, że Komorowski rozpoczął urzędowanie w okresie dość trudnym politycznie.

 

Podczas pełnienia urzędu prezydenta Bronisław Komorowski duży nacisk kładł na wspieranie polityki prorodzinnej. Z tego też powodu kilka razy zawitał do Bydgoszczy. Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego uzyskał tytuł doktora Honoris Causa.

 

Prezydent Komorowski podpisywał też wiele kontrowersyjnych ustaw m.in.: wydłużający wiek emerytalny, czy w ostatnim czasie w sprawie in vitro. Z tego też powodu ustępując dzisiaj z urzędu, przez niemałą część społeczeństwa oceniany jest negatywnie. Słuszność postępowania prezydenta oceni historia, aby jednak móc obiektywnie na to spojrzeć, potrzeba będzie przynajmniej kilkuletniego dystansu.

 

Po oficjalnym złożeniu ślubowania przez nowego prezydenta Andrzeja Dudę, wygłosi on przed parlamentarzystami orędzie, w którym zapewne przedstawi swoją wizję prezydentury. W czwartek prezydent Duda planuje także odbycie czata z internautami.

 

Andrzej Duda urodził się 16 maja 1972 roku w Krakowie. W styczniu 2005 roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Rok później został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. W roku 2008 przeniósł się do Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gdzie blisko współpracował z byłym prezydentem aż do jego śmierci. Mandat posła na Sejm uzyskał w roku 2011 w okręgu krakowskim, wcześniej był radnym Krakowa. Od 2014 roku pełnił mandat posła do Parlamentu Europejskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja