Jesteś tutaj: HomeRegionCzy w grudniu czeka nas chaos na kolei?

Czy w grudniu czeka nas chaos na kolei?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 30 sierpień 2015 20:42

W połowie grudnia PKP PLK wprowadza coroczną korektę rozkładów jazdy. Cały czas nie wiemy jednak kto będzie wykonywał przewozy regionalne, a co za tym idzie PKP PLK nie ma z kim ustalić tych rozkładów. Istnieje duże ryzyko, że nowe rozkłady nie będą zbyt atrakcyjne dla pasażerów.

Przez ostatnie 3 lata przewozy na większości linii zelektryfikowanych prowadzi spółka Arriva. Marszałek województwa chce bezprzetargowo przekazać je od połowy grudnia Przewozom Regionalnym, w ramach planu przywracania rentowności tej spółki. Arriva się odwołuje i cały czas nie jest rozstrzygnięte, kto obsługiwał te trasy. W rezultacie z PKP PLK rozmawiają obie spółki i przygotowywany jest rozkład kompromisowy, który niekoniecznie musi być atrakcyjny dla mieszkańców województwa.

 

Szerszy komentarz na PopieramBydgoszcz.plMarszałek na kolei robi tylko bałagan

 

Arriva będzie na pewno nadal obsługiwać połączenia bez elektryfikacji, czyli większych powodów do obaw nie powinni mieć pasażerowie jeżdżący z Bydgoszczy w kierunku Tucholi lub Chełmży.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas