Jesteś tutaj: HomeRegionMarszałek Całbecki w prezydenckim zespole eksperckim

Marszałek Całbecki w prezydenckim zespole eksperckim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 18 październik 2015 23:57

W piątek prezydent Andrzej Duda powołał Narodową Radę Rozwoju, która liczy kilkudziesięciu członków. Mają oni doradzać prezydentowi i tworzyć strategie rozwoju dla Polski. Wśród powołanych znajduje się trzech marszałków województw, w tym Piotr Całbecki. Czy Bydgoszcz powinna się obawiać?

- Potrzebuje ekspertów, specjalistów, doradców, fachowców, z którymi będzie mógł pracować, których będzie mógł się radzić, których opinii będzie wysłuchiwał, których ekspertyzy będzie czytał. I rozważał, które rozwiązanie już na własną odpowiedzialność wdrażać, a z którym dyskutować. Państwo takimi właśnie ekspertami jesteście – mówił prezydent Duda.

 

Na tę decyzję zareagowali bydgoscy internauci, którzy wyrazili obawy, że może to uderzać w interes Bydgoszczy. Taka interpretacja powstała chociażby z tego powodu, iż Urząd Marszałkowski w Toruniu współpracując z dawnym Ministerstwem Rozwoju Regionalnego, nie zawsze przedstawiał właściwie potencjał Bydgoszczy. Ponadto Urząd Marszałkowski forsował do Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030 zapisy o planie utworzenia metropolii bydgosko-toruńskiej, z czym nie zgadzał się bydgoski samorząd.

 

Marszałek Piotr Całbecki wraz z marszałkami Władysławem Ortylem i Adamem Jarubasem został przydzielony do zespołu ,,Samorząd, polityka spójności”, którego koordynatorem jest dr Jerzy Kwieciński.

 

Obawy bydgoszczan mogą w pewnym sensie być uzasadnione, ale lokalni politycy PiS uspokajają, że zamierzają nadal mówić głośno o błędach polityki Całbeckiego. W poniedziałek do sprawy na konferencji prasowej odniesie się radny wojewódzki Andrzej Walkowiak.

 

Skład Narodowej Rady Rozwoju nie jest zamknięty, dlatego też warto podjąć działania, aby w zespole odpowiadającym za rozwój samorządu znalazł się ekspert rozumiejący potrzeby Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas