Jesteś tutaj: HomeRegionCoraz bliżej chaosu na kolei

Coraz bliżej chaosu na kolei

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 14 listopad 2015 15:55

Czas ucieka, a my nadal nie wiemy kto będzie od połowy grudnia wykonywał w województwie kujawsko-pomorskim przewozy kolejowe na liniach regionalnych. Urząd Marszałkowski próbuje się odwołać od niekorzystnych dla siebie rozstrzygnięć i cały czas analizuje nową sytuację.

Przypomnijmy, kilka tygodni temu Zarząd Województwa zdecydował, że od połowy grudnia powierzy przewozy na liniach zeelektyfikowanych bez przetargu Przewozom Regionalnym. Obsługująca obecnie większość tras Arriva zaskarżyła to postępowanie do sądu, a ten przyznał przewoźnikowi rację.

 

Zdaniem Arrivy powinnien być rozpisany nowy przetarg, a do czasu jego rozstrzygnięcia przewozy powinna nadal wykonywać ta firma. Urząd Marszałkowski odwołał się od decyzji sądu, zaś powstałą obecnie sytuację analizuje. Nie mamy zatem konkretnego sygnału, jak powstała sytuacja ma zostać rozwiązana.

 

Czasu jest jednak coraz mniej, przez co rośnie ryzyko chaosu kolejowego w kujawsko-pomorskim po 14 grudnia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy