Jesteś tutaj: HomeRegionJasiakiewicz ma propozycję rozwiązania pata na kolei

Jasiakiewicz ma propozycję rozwiązania pata na kolei

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 20 listopad 2015 18:56

Dzień wejścia nowych rozkładów jazdy (13 grudnia) zbliża się wielkimi krokami, a cały czas nie wiemy kto będzie wykonywał przewozy na liniach zeelektryfikowanych kujawsko-pomorskiego – Arriva RP czy Przewozy Regionalne? Radny Roman Jasiakiewicz uważa, że dla przestrzegania prawa należy wydłużyć współpracę z Arrivą, a później zastanowić się co lepsze dla województwa.

 -Docierają do mnie informacje, że pracownicy Arrivy planują w poniedziałek protest. Ich zachowanie jest dla mnie zrozumiałe, gdyż protestować chcą wobec bezczynności marszałka i Zarządu Województwa wobec wyroku sądu przyznającego rację Arrivie. Dochodzi tutaj ze strony marszałka do łamania prawa, nie po raz pierwszy zresztą – przyznaje w rozmowie z nami radny Roman Jasiakiewicz.

 

W opinii Jasiakiewicza marszałek powinien przedłużyć współpracę z Arrivą na kolejne miesiące - Wówczas marszałek będzie mógł zgodnie z obowiązującymi procedurami zakończyć współpracę z Arrivą i zlecić usługę według swojego planu.

 

Przypomnijmy, Sąd Administracyjny przyznał rację Arrivie, gdyż marszałek nie zachował rocznego terminu, który jest wymagany przy zlecaniu zamówień w trybie z wolnej ręki.

 

Radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz uważa, że należałoby rozważyć przeprowadzenie przetargu - Sejmik Województwa corocznie dopłaca ogromne pieniądze do funkcjonowania połączeń kolejowych. Nie odtrącajmy zatem podmiotu, który oferuję przewozy taniej, na nie najgorszych warunkach. Skorzystajmy z lekcji jaką dają nam inne województwa, gdzie koszty utrzymania połączeń są mniejsze.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas