Jesteś tutaj: HomeRegionCzy Sejm zablokuje przyjęcie imigrantów?

Czy Sejm zablokuje przyjęcie imigrantów?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 07 luty 2016 19:00

W najbliższym tygodniu Sejm zająć ma się projektem uchwały przygotowanym przez posłów Ruchu Narodowego i popartym przez klub Kukiz15, który miałby wezwać premier Beatę Szydło do wycofania się z zobowiązań poprzedniego rządu.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wzywa rząd premier Beaty Szydło do zmiany stanowiska Polski w sprawie migrantów przybywających do Unii Europejskiej z obcych kręgów kulturowych – czytamy w projekcie uchwały.

 

Pod tym projektem podpisał się m.in. bydgoski poseł Paweł Skutecki. Reprezentantem wnioskodawców jest były przewodniczący Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki. Projekt do Sejmu trafił już w połowie listopada, ale dopiero teraz marszałek zdecydował się poddać go pod obrady plenarne.

 

Przyjęcie tej uchwały miałoby być ważnym argumentem dla polskiego rządu, aby na forum Unii Europejskiej wycofać się z deklaracji premier Ewy Kopacz. Klub poselski Kukiz15 zainicjował również zbiórkę podpisów o rozpisanie referendum w sprawie imigrantów.

 

26 listopada projekt uchwały opiniowała Komisja do Spraw Unii Europejskiej, która wnioskuje do Sejmu o odrzucenie propozycji. Wówczas od głosu wstrzymali się posłowie PiS, którzy mogą w najbliższym tygodniu zmienić zdanie.

 

Przeciwnicy tej inicjatywy uważają, iż wycofanie się z zobowiązań poprzedniego rządu sprawi, iż Polska nie będzie poważnie traktowana na szczeblu europejskim oraz utrudnić może dostęp do funduszy unijnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.