Jesteś tutaj: HomeRegionSejmik chce bronić bytu województwa

Sejmik chce bronić bytu województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 15 luty 2016 11:55

Na dzisiejsze obrady Sejmiku Województwa wniesiono projekt stanowiska o zachowanie obecnego podziału administracyjnego kraju. Czyli również o zachowanie dalszego bytu województwa kujawsko-pomorskiego.

Od pewnego czasu w Bydgoszczy pojawiają się głosy iż kujawsko-pomorskie powinno się rozpaść. Przyczyną takich opinii ma być niesprawiedliwa polityka rozwojowa Zarządu Województwa, gdzie od początku funkcjonowania kujawsko-pomorskiego dominują politycy toruńscy.
 
Wśród rewizjonistów bydgoskich prym wiedzie poseł Paweł Skutecki, który za cel polityczny stawia utworzenie województwa bydgoskiego. Jego wypowiedzi nie były traktowane poważnie. Dzisiejszy ruch na sesji Sejmiku pokazuje, iż obawy o przyszłość województwa mają miejsce. W rezultacie poseł Skutecki zaczyna się przebijać ze swoimi poglądami. 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)