Jesteś tutaj: HomeRegionWłocławscy samorządowcy planują konkretne kroki aby kujawsko-pomorskie się rozpadło

Włocławscy samorządowcy planują konkretne kroki aby kujawsko-pomorskie się rozpadło

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 15 marzec 2016 01:45

Podczas Sesji Sejmiku we Włocławku mieliśmy okazję porozmawiać z lokalnymi samorządowcami. Jak się dowiedzieliśmy – większość w Radzie Miasta ma popierać działania na rzecz odłączenia się od województwa kujawsko-pomorskiego do łódzkiego. Samorządowcy nie mają jednak skrupułów, gdyż politykę marszałka Piotra Całbeckiego wobec ich miasta oceniają bardzo negatywnie.

 

Przygotowujemy konsultacje społeczne, chcemy rozmawiać z mieszkańcami Włocławka, poznać to co myślą, jak się czują w województwie kujawsko-pomorskim. Czy czują się dobrze, czy niekoniecznie? Czy swoją przyszłość wiążą może z przynależnością Włocławka do województwa łódzkiego, albo do zupełnie nowego tworu. Po tych konsultacjach społecznych podejmiemy dalsze kroki, realizujące to co usłyszymy w konsultacjach – powiedział nam radny Krzysztof Kukucki z SLD.

 

Czyli może być wniosek o zmianę granic województwa?

Zakładamy, że tak to może się skończyć. Natomiast też mamy świadomość, że województwa kujawsko-pomorskiego bez Włocławka nie będzie. Wiemy też, że marszałek Piotr Całbecki mógł o tę część województwa przez 10 lat dbać. Tego nie robił, więc my nie mamy żadnych skrupułów, musimy dbać przede wszystkim o mieszkańców Włocławka i tym interesem będziemy się kierować.

 

Nie boi się pan, że lewica będzie w tych bojach osamotniona?

Nie, ponieważ chociażby w wypowiedziach medialnych, że również Prawo i Sprawiedliwość ma podobne odczucia co do przynależności naszego miasta do województwa kujawsko-pomorskiego, więc osamotniona będzie chyba Platforma Obywatelska.

 

Poparcie takiego wniosku poparł również przewodniczący Rady Miasta Włocławka Jarosław Chmielewski z PiS – Na dzisiejszej sesji nie przedstawiono nam nic nadzwyczajnego. Ja oczekuje konkretnych propozycji na rozwiązanie problemów Włocławka. Myślę, że po tym co dzisiaj widzimy, należy rozpocząć konsultacje z mieszkańcami w sprawie zmiany podziału administracyjnego kraju – powiedział w rozmowie z mediami.

 

Po cichu działania włocławskiego samorządu ma popierać również posłanka Joanna Borowiak.

 

Chmielewski po około sześciu godzinach mógł zabrać głos na forum Sejmiku, choć już frekwencja była na sali znikoma - Chciałbym z tego miejsca powiedzieć, że wspaniale współpracuje się z Toruniem, ale niestety nie podzielam tego zdania. Tak samo jak i większość w Radzie Miasta, tak samo jak spora część mieszkańców.

 


 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.