Jesteś tutaj: HomeRegionRząd zapowiada rewolucję podatkową

Rząd zapowiada rewolucję podatkową

Napisane przez  Ł.R. / money.pl Opublikowano w Regionalne wtorek, 31 maj 2016 13:51

Podatki mają być prostsze i sprawiedliwsze – zlikwidowany zostanie PIT, ZUS i ubezpieczenie zdrowotne. Jak tłumaczy szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk nie może być tak, że obecnie biedniejsi płacą podatki wyższe od bogatszych. Szczegóły planowanych przez rząd zmian podatkowych powinniśmy poznać jeszcze latem.

Rząd proponuje wprowadzenie przygotowywanych zmian podatkowych od 1 stycznia 2018 roku. Zamiast płaconych dzisiaj podatków PIT, ubezpieczenia emerytalnego i ubezpieczenia zdrowotnego będziemy objęci jednakową daniną podatkową. Na chwilę obecną nie wiemy jednak jakie będą to stawki procentowe.

 

Jak informuje portal money.pl w przypadku prowadzenia własnej firmy przedsiębiorca zarabiający płacę minimalną płaci państwu nawet do 61% dochodu, gdy w przypadku zarabiania ponad 23 tys. zł brutto miesięcznie, wartość danin wynosi ok. 22%.

 

Na takim rozwiązaniu zyskają przede wszystkim mali przedsiębiorcy, również ludzie młodzi noszący się z zamiarem założenia firmy. Problemem często bywa dla nich zapłacenie sztywnej stawki ZUS, nawet gdy w danym miesiącu mają niższe obroty. To zniechęca do założenia firmy, gdyż często jest tak, że na początku trzeba dopłacać do interesu tylko po to, aby wywiązać się z należności wobec ZUS. Jednolita stawka liczona byłaby natomiast od dochodu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)