Jesteś tutaj: HomeRegionPrezydent Bydgoszczy liczy na Ministra Skarbu Państwu

Prezydent Bydgoszczy liczy na Ministra Skarbu Państwu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 30 czerwiec 2016 10:52

Duże zamieszanie w ostatnich dniach wywołała inicjatywa zwiększenia udziału Torunia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz oraz zmiany jego nazwy poprzez dodanie członu ,,Toruń”. Niewykluczone, że taki wniosek może pojawić się w lipcu na walnym i zostać poddany pod głosowanie. Bydgoszcz biernie się temu jednak przyglądać nie będzie.

Spór o nazwę Portu Lotniczego, do której zmiany jest jeszcze daleka droga, zdążył już przebić się do ogólnopolskich mediów i nadać sławę naszemu regionowi.

 

Zgodnie z kodeksem spółek handlowych, decyzja o zwiększeniu kapitału spółki bądź zmianie statutu (statut reguluje nazwę spółki) wymaga większości kwalifikowanej, czyli 3/4 głosów udziałowców. Województwa Kujawsko-Pomorskie, które jest inicjatorem zmiany nazwy posiada tylko nieco ponad 70%. Miasto Bydgoszcz ma ponad 22,6% akcji, zaś niecałe 6% posiada Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, należące do Skarbu Państwu.

 

Stąd też podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, prezydent Rafał Bruski wyraził nadzieje, że Minister Skarbu Państwu nie będzie sprzyjał inicjatywie Zarządu Województwa. Bruski mówił również o tym, że może być potrzebne podwyższenie wartości akcji Miasta Bydgoszczy, w celu zachowania dotychczasowego procentu akcji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)