Jesteś tutaj: HomeRegionDość niebezpieczny długi weekend

Dość niebezpieczny długi weekend

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 16 sierpień 2016 16:29

Podczas sierpniowego długiego weekendu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 7 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 5 zostało rannych. Policjanci wykluczyli z ruchu także wielu nietrzeźwych kierowców.

Zatrważające może się wydać, że zatrzymano 64 osoby będące pod wpływem alkoholu, które stanowiły poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Tylu nietrzeźwych kierujących ujawniły policyjne kontrole, nie wiemy ilu jednak udało się uniknąć odpowiedzialności. Niestety trzeba powiedzieć, że pijani kierowcy wciąż są poważnym zagrożeniem na polskich drogach.

 

Najtragiczniejszy w skutkach okazał się niedzielny wypadek w Stablewicach w powiecie chełmińskim, niedaleko Unisławia. Kierujący oplem zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia, pomimo udzielonej pomocy medycznej, zmarł 35-letni kierowca i 34-letni pasażer. Natomiast w sobotę późnym wieczorem w Świerkocinach 52-latek najechał najprawdopodobniej na leżącego rowerzystę, co skończyło się śmiercią 25-latka.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja