Jesteś tutaj: HomeRegionMarszałek chce powołać kolejną spółkę

Marszałek chce powołać kolejną spółkę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 23 sierpień 2016 14:48

W Toruniu ma powstać Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o, jeżeli zgodę na to wyrażą w najbliższy poniedziałek radni wojewódzcy. Zadaniem spółki będzie wspieranie realizacji Strategii Rozwoju Województwa do 2020 roku poprzez wprowadzanie na rynek instrumentów inżynierii finansowej. Wyjaśniając prościej – powołanie nowej spółki prawa handlowego pozwoli na dalsze zadłużanie województwa.

Z zapisów Wieloletniej Perspektywy Finansowej dla województwa wynika, że zadłużenie samorządu wojewódzkiego jest bliskie dozwolonej granicy. Stąd też możliwości inwestycyjne województwa są nieco ograniczone.

 

Do długu publicznego nie wlicza się jednak zobowiązań spółek komunalnych, stąd też powoływanie kolejnej spółki pozwoli na dalsze pośrednie zwiększanie zadłużenia województwa. Są to jednak zobowiązania, które będzie trzeba jednak też spłacić. Obecnie w naszym województwie działa już podobna spółka - Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, która zajmuje się wprowadzaniem na rynek instrumentów inżynierii finansowej, w celu realizacji inwestycji w szpitalach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas