Jesteś tutaj: HomeRegionCzy problemy w Maksymilianowie opóźnią budowę S-5?

Czy problemy w Maksymilianowie opóźnią budowę S-5?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 28 wrzesień 2016 10:14

Gościem dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był regionalny przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Jagodziński, który przedstawił informację dotyczącą realizacji dróg ekspresowych w naszym regionie. Po jednym z pytań przyznał on, iż pojawiły się problemy przy realizacji Węzła Maksymilianowo, na dzisiaj jednak nie widzi przesłanek, aby doprowadzić miało to do opóźnienia zakończenia kujawsko-pomorskiego odcinka drogi ekspresowej S-5. Droga ta ma zostać zakończona w 2019 roku.

Radny Rafał Piasecki pytał, dlaczego nie złożono wniosków do wojewody o wydanie decyzji ZRID dla wszystkich 7 odcinków. Dyrektor Mirosław Jagodziński poinformował, że pojawił się problem tylko na jednym z odcinków.

 

- Nie złożono na jeden odcinek, bo wiąże się z inwestycjami PKP, chodzi o Węzeł Maksymilianowo – wyjaśniał dyrektor Jagodziński - PKP w kwietniu zmieniło nam warunki budowy. Ta różnica ma swój skutek finansowy, wykonawca wycenił go na 70 mln zł.

 

Jak wyjaśnił Jagodziński, na najwyższym szczeblu musi teraz zapaść decyzja, czy koszt ten pokryty zostanie z funduszu drogowego czy kolejowego.

 

- Wydaliśmy polecenie wykonawcy, aby podzielił inwestycje na odcinki, aby zacząć realizować to co może być realizowane – poinformował radnych przedstawiciel GDDKiA - Na razie nie mamy przesłanek, abym mógł państwu powiedzieć o opóźnieniach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas