Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 27 styczeń 2020

W ubiegłym tygodniu Miasto Bydgoszcz po raz drugi rozpatrując przetarg na odbiór odpadów w sektorach nr II, IV i V wybrało ofertę firmy Komunalnik z siedzibą na Śląsku. Za pierwszym, wybrano jesienią ofertę firmy Remondis, odrzucając ofertę Komunalnika jako rażąco niską. Krajowa Izba Odwoławcza ten wybór unieważniła, stąd też wybór Komunalnika za drugim podejściem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podwyżki opłat za gospodarkę odpadami dotknęły już, albo w najbliższych miesiącach dotkną mieszkańców właściwie wszystkich samorządów. Pośrednio ma to związek ze znowelizowaną ustawą, ale bezpośrednią przyczyną jest dyrektywa unijna, która od 2020 roku nakłada bardzo restrykcyjne poziomy recyclingu.

Opublikowano w Regionalne

O senatorze spod Tucholi, ministrze Leonie Jancie-Połczyńskim mówi się w dużej mierze dzięki ogromnej determinacji senatora Andrzeja Kobiaka. Pod koniec ubiegłego roku, trochę rzutem na taśmę przed 100. rocznicą powrotu Bydgoszczy do Polski, dzięki wsparciu kilku osób udało się wprowadził pod obrady Rady Miasta Bydgoszczy projekt nazwania jego imieniem południowego bulwaru od ronda Bernardyńskiego do ronda Fordońskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 27 styczeń 2020 17:24

Ktoś porzucił pojemniki z nieznaną substancją

Do inowrocławskiej Straży Miejskiej wpłynęło zawiadomienie o odpadach podrzuconych w okolicach stawu ,,Kozłówka”, o ulicy Okrężek. Po zidentyfikowaniu znaleziska poproszono na miejsce policjantów i strażaków.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 27 styczeń 2020 12:09

ZDMiKP tnie kursy tramwajów

Od dzisiaj obowiązują rozkłady jazdy według czasu wakacyjnego z powodu ferii zimowych, co w praktyce oznacza mniejszą liczbę kursów. Jednocześnie dzisiaj Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej dokonał zmian na trasach tramwajowych, w praktyce tramwajów będzie mniej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wydaje się to dobre pytanie, które w imieniu przedstawicieli branży poligraficznej skierowała do ministerstwa finansów posłanka Iwona Kozłowska. Wielu przedsiębiorców realizując zlecenia druku materiałów na tytoń lub leki i suplementy diety ma obawy, czy w przypadku gdyby okazało się, że ich zleceniodawca łamie prawo, to wtedy mogą odpowiadać za współudział w przestępstwie.

Opublikowano w Regionalne

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj