Jesteś tutaj: HomeSportWojciechowski triumfował przed bydgoską publicznością

Wojciechowski triumfował przed bydgoską publicznością

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 03 czerwiec 2017 13:29
Wojciechowski triumfował przed bydgoską publicznością Fot: Facebook / EFL

W piątek na stadionie Zawiszy odbyła się XVII edycja Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego. Niestety pomimo tego, że wstęp na zawody był bezpłatny, publiczność zawiodła. Tego dnia mogliśmy zobaczyć m.in. amerykańską sprinterkę Barbarę Pierre – aktualną mistrzyni świata w biegu na 60 metrów na hali.

Wśród uczestników Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego znajdowali się również zawodnicy Zawiszy, którzy są ważnym ogniwem lekkoatletycznej reprezentacji Polski. Konkurs skoku o tyczce bez problemu wygrał Paweł Wojciechowski, który zdołał pokonać wysokość 5.70 m, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Drugi był Francuz Alex Chapelle, z pokonaną wysokością 5.60 metra, trzeci zaś Norweg Eirik Dolve.

Niespodzianek nie było również w biegu na 100 metrów kobiet. Faworytką była bowiem od samego początku Amerykanka Barbara Pierre, która w biegu finałowym uzyskała czas 11.32. Druga była Ewa Swoboda, która przed rokiem w Bydgoszczy została mistrzynią świata juniorów – wczoraj uzyskała czas 11.38. Na najniższym stopniu podium uplasowała się zaś zawodniczka Zawiszy Marika Popowicz-Drapała z czasem 11.43.

Teraz pozostaje zatem ostatnia prosta przed Mistrzostwami Europy do lat 23, których w dniach 13-16 lipca gospodarzem będzie Bydgoszcz. Zawody te promują ,,superbohaterowie”, czyli polscy sportowcy dający największe nadzieje medalowe. Oprócz Ewy Swobody wśród superbohaterów znajduje się Konrad Bukowiecki, który również przed rokiem w Bydgoszczy został mistrzem świata juniorów. Bukowieckiego mogliśmy oglądać w boju w czwartek na Starym Rynku, gdzie wygrał zawody pchnięcia kulą.

O zmaganiach na Starym Rynku pisaliśmy - Konrad Bukowiecki triumfuje na bydgoskim rynku