Jesteś tutaj: HomeSportNoteć po ciężkim boju ogrywa Suchy Las

Noteć po ciężkim boju ogrywa Suchy Las

Napisane przez  Mikołaj Droźdż Opublikowano w Sport czwartek, 14 luty 2013 22:28

13. lutego miejscowa Noteć zmierzyła się z BASKETEM JUNIOR Suchy Las. Był to mecz dwóch ostatnich drużyn w grupie, przez co byliśmy świadkami ciekawego i pełnego emocji meczu, bowiem i Noteć i Basket mają aspiracje na playoffy.

Jak zapowiadaliśmy, do gry wrócił rozgrywający inowrocławskiego zespołu Artur Gliszczyński, który wyszedł w pierwszym składzie wraz z Grodem, Rychłowskim, Tlałką i Wierzbickim. Początek meczu należał do przyjezdnych. Po 3 minutach gry było 8:2 dla Suchego Lasu, lecz w porę obudzili się gospodarze, którzy zdołali odrobic straty i wygrać pierwszą kwartę 20: 19. Druga kwarta była nierówna w wykonaniu obu ekip. Koszykarze Noteci wyszli na pięciopunktowe prowadzenie, następnie koszykarze Basketu odrobili straty, by w kolejnych akcjach inicjatywę przejęli znów Inowrocławianie. Koniec drugiej kwarty, na tablicy wynik 47:40 dla Noteci. Po przerwie podopieczni trenera Dariusza Sikory stracili skuteczność rzutową- w trzeciej kwarcie zdobili jedynie 13 punktów przy 17 drużyny przyjezdnych, którzy doszli rywala na trzy punkty. Czwarta kwarta to nerwowa gra obu stron. Po dwóch minutach Suchy Las wyszedł na trzypunktowe prowadzenie po celnych rzutach zza łuku. Gospodarze odrobili straty. 38 sekund przed końcem meczu Mikołaj Grod podkręcił staw skokowy. 35 sekund do końca- Gliszczyński 2/2 z osobistych. 74: 71 dla Noteci. Złe podanie Pagacza, Wielechowski doprowadza do remisu na 8 sekund przed końcową syreną. 3 sekundy do końca, nie trafia Pagacz, zbiera Wierzbicki i w ostatniej sekundzie rzuca game winnera spod samego kosza. Pretensje do sędziów ma trener przyjezdnych Przemysław Szurek, który twierdzi, że Wierzbicki oddał rzut po syrenie. KSK NOTEĆ 76 - 74 BASKET JUNIOR.

Po statystykach widać poprawę Inowrocławian na linii rzutów osobistych, bowiem w tym elemencie rzucali na poziomie 89%. O wyrównanej walce świadczą identyczna liczba zbiórek (29), strat (19) i skuteczność rzutów za 2 (22/ 40 prób).

KSK NOTEĆ: Gliszczyński 16 (2), Grod 16 (2), Tlałka 9 (1), Wierzbicki 8, Rychłowski 2 oraz Pagacz 11, Włodarski 10 (2), Filipiak 4.
BASKET JUNIOR : Wielechowski 12 (2), Pruefer 10, Fornalik 5 (1), Mowlik 4, Walczak 0 oraz Fiszer 13 (2), Wieloch 9 (1), Bręk 7 (1), Krawiec 7 (1), Michalik 5 (1), Wiciak 2.

Kolejny mecz Noteć zagra na wyjeździe 16 lutego z liderem tabeli- King Wilki Morskie Szczecin.