Jesteś tutaj: HomeSportDziesięć medali bydgoskich lekkoatletów na Mistrzostwach Polski

Dziesięć medali bydgoskich lekkoatletów na Mistrzostwach Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport niedziela, 23 lipiec 2017 19:42
Dziesięć medali bydgoskich lekkoatletów na Mistrzostwach Polski Fot: Paweł Zielke

W Białymstoku zakończyły się dzisiaj Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Medale tych zawodów zdobyli zawodnicy CWZS Zawiszy Bydgoszcz i BKS Bydgoszcz.

Jeżeli chodzi o BKS był to tylko jeden medal, ale co trzeba podkreślić najbardziej cenny, bowiem jest to jedyne bydgoskie złoto z Białegostoku. W biegu na 400 metrów zdobyła go Iga Baumgart z czasem 51,71 s. będącym jej nowym rekordem życiowym. O 0,3 sekundy udało się jej poprawić wynik z Pekinu. Dzięki temu wynikowi Iga Baumgart będzie mogła pojechać na Mistrzostwa Świata do Londynu.

CWZS zdobył natomiast 8 medali, głównie koloru srebrnego. Jedna z gwiazd Mistrzostw Europy U23, które odbywały się w ubiegłym tygodniu w Bydgoszczy Ewa Swoboda, bez problemu z czasem 11.29 s. zdobyła tytuł mistrzowski w biegu na 100 metrów. Tuż za nią z czasem 11.39 s. konkurs ukończyła Marika Popowicz-Drapała, reprezentantka bydgoskiego Zawiszy. Popowicz-Drapała również zdobyła srebrny medal mistrzostw kraju w biegu na 200 metrów z czasem 23.42 s. Triumfowała Anna Kiełbasińska reprezentująca klub SKLA Sopot. Nie było to jednak jedyne srebro Mariki Popowicz-Drapały – trzeci medal wywalczyła w biegu sztafetowym 4x100 metrów – w sztafecie CWZS biegły również: Marlena Morton, Katarzyna Tuniewicz i Katarzyna Sokólska. Zwyciężyła sztafeta AZS AWF Wrocław.

Mistrzostwa Europy U23 nie były szczęśliwe dla Marleny Morton w biegu na 100 metrów z przeszkodami. Na Mistrzostwach Polski zdobyła jednak brązowy medal dla Zawiszy z czasem 13.77 s. Również w Bydgoszcz przed tygodniem medalu nie zdobyła Kamila Przybyła, która na mistrzostwach kraju dzięki pokonaniu poprzeczki na wysokości 4.20 m. wywalczyła srebro.

Wśród panów medal wywalczył w biegu na 1500 metrów Marcin Lewandowski z czasem 3:41.82 m. Był to jednak drugi wynik, bowiem mistrzem Polski został od 2 lata młodszy Adam Kszczot. Srebro w biegu na 110 metrów przez płotki wywalczył również Dominik Bochenek z Zawiszy. W skoku o tyczce drugi wynik przypadł również Pawłowi Wojciechowskiemu za pokonanie wysokości 5.70 m. Wygrał Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin z wysokośćią5.85 m.