Jesteś tutaj: HomeSportCo słychać u Wisły Fordon i innych dawnych rywali Zawiszy

Co słychać u Wisły Fordon i innych dawnych rywali Zawiszy

Napisane przez  r Opublikowano w Sport niedziela, 12 listopad 2017 21:58

Zakończyły się rozgrywki A-klasy w 2017 roku. Jak można było się spodziewać dzisiaj wicelider, Fala Świekatowo, pokonała bez większych problemów na wyjeździe Myśliwiec Gostycyn, liderem przynajmniej do wiosny pozostanie jednak Zawisza Bydgoszcz z dwoma punktami przewagi nad Falą.

Powoli możemy zatem przymierzać się do opracowania podsumowań rundy jesiennej. Z punktu widzenia Zawiszy na pewno zapamiętamy nieprzewidzianą porażkę na wyjeździe z Rawysem Raciąż, która na pewien czas pozbawiła niebiesko-czarnych pozycji lidera. W ostatniej w tym roku kolejce Rawys uległ jednak w Potulicach miejscowemu Dębowi. Można zatem powiedzieć, że przyjacielski wobec Zawiszy klub z Potulic, w pewnym sensie zrewanżował się na Rawysie. Dąb wygrał z Rawysem w stosunku 4:3.

 

Jeżeli chodzi o B-klasę, to kibiców Zawiszy mogą interesować wyniki Wisły Fordon. Zespół z Fordonu w poprzednim sezonie dość długo rywalizował z niebiesko-czarnymi o awans do A-klasy. Lepsi okazali się zawodnicy Zawiszy, jednakże Wisła mogła zdobyć sympatie kibiców niebiesko-czarnych, z powodu podjętej walki. W grupie II B-klasa zakończyła rozgrywki już tydzień temu, wówczas Wisła pokonała Zryw Wielki Lubień 3:0. Wisła po 10 kolejkach zajmuje 5 lokatę, ze stratą 8 punktów do lidera Gromu Osie.

 

Jeszcze przez tydzień będzie odbywać się zaś rywalizacja w grupie III B-klasy, w której pewnie jednak prowadzi zespół Piasków Bydgoszcz z przewagą pięciu punków na Zielonymi Zalesie oraz Victorii Kołaczkowo. W tej grupie występują głównie rywale Zawiszy z poprzedniego sezonu. Zieloni Zalesie postawili niebiesko-czarnym nawet w rundzie jesiennej dość widoczny opór, psując nieco nerwów piłkarzom Zawiszy. Ostatecznie niebiesko-czarni wygrali jednak ten mecz 0:2. Victoria Kołaczkowo przed rokiem zajęła trzecią lokatę od końca, w nowym sezonie jak widzimy również zajmuje trzecią lokatę, ale tym razem patrząc od góry.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.