Jesteś tutaj: HomeSportCo słychać u Wisły Fordon i innych dawnych rywali Zawiszy

Co słychać u Wisły Fordon i innych dawnych rywali Zawiszy

Napisane przez  r Opublikowano w Sport niedziela, 12 listopad 2017 21:58

Zakończyły się rozgrywki A-klasy w 2017 roku. Jak można było się spodziewać dzisiaj wicelider, Fala Świekatowo, pokonała bez większych problemów na wyjeździe Myśliwiec Gostycyn, liderem przynajmniej do wiosny pozostanie jednak Zawisza Bydgoszcz z dwoma punktami przewagi nad Falą.

Powoli możemy zatem przymierzać się do opracowania podsumowań rundy jesiennej. Z punktu widzenia Zawiszy na pewno zapamiętamy nieprzewidzianą porażkę na wyjeździe z Rawysem Raciąż, która na pewien czas pozbawiła niebiesko-czarnych pozycji lidera. W ostatniej w tym roku kolejce Rawys uległ jednak w Potulicach miejscowemu Dębowi. Można zatem powiedzieć, że przyjacielski wobec Zawiszy klub z Potulic, w pewnym sensie zrewanżował się na Rawysie. Dąb wygrał z Rawysem w stosunku 4:3.

 

Jeżeli chodzi o B-klasę, to kibiców Zawiszy mogą interesować wyniki Wisły Fordon. Zespół z Fordonu w poprzednim sezonie dość długo rywalizował z niebiesko-czarnymi o awans do A-klasy. Lepsi okazali się zawodnicy Zawiszy, jednakże Wisła mogła zdobyć sympatie kibiców niebiesko-czarnych, z powodu podjętej walki. W grupie II B-klasa zakończyła rozgrywki już tydzień temu, wówczas Wisła pokonała Zryw Wielki Lubień 3:0. Wisła po 10 kolejkach zajmuje 5 lokatę, ze stratą 8 punktów do lidera Gromu Osie.

 

Jeszcze przez tydzień będzie odbywać się zaś rywalizacja w grupie III B-klasy, w której pewnie jednak prowadzi zespół Piasków Bydgoszcz z przewagą pięciu punków na Zielonymi Zalesie oraz Victorii Kołaczkowo. W tej grupie występują głównie rywale Zawiszy z poprzedniego sezonu. Zieloni Zalesie postawili niebiesko-czarnym nawet w rundzie jesiennej dość widoczny opór, psując nieco nerwów piłkarzom Zawiszy. Ostatecznie niebiesko-czarni wygrali jednak ten mecz 0:2. Victoria Kołaczkowo przed rokiem zajęła trzecią lokatę od końca, w nowym sezonie jak widzimy również zajmuje trzecią lokatę, ale tym razem patrząc od góry.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.