Jesteś tutaj: HomeSportBydgoska biegaczka w najlepszej 15-stce sportowców w 2017 roku

Bydgoska biegaczka w najlepszej 15-stce sportowców w 2017 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 07 styczeń 2018 15:36
Bydgoska biegaczka w najlepszej 15-stce sportowców w 2017 roku fot. Piotr Kucza

W sobotę rozstrzygnięto 83. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2017 Roku, zorganizowany przez Przegląd Sportowy oraz telewizję Polsat. Wygrał skoczek narciarski Kamil Stoch, który tego dnia drugi raz z rzędu triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Na drugim miejscu uplasował się kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Trzecie miejsce przypadło Anicie Włodarczyk. Superczempiona zdobył również Tomasz Gollob.

Głosowanie odbywało się poprzez strony internetowe przegladsportowy.pl oraz polsatsport.pl, za pomocą tradycyjnych kuponów publikowanych codziennie w Przeglądzie Sportowym oraz w wybranych wydaniach gazety Fakt, a także poprzez SMS-y. Ostateczna kolejność ustalona została w głosowaniu SMS-owym podczas transmitowanej na antenie Polsatu Gali Mistrzów Sportu.

W plebiscycie znajdziemy również bydgoskie akcenty, choć dopiero na 15-tej lokacie. Na tym miejscu uplasowały się polskie biegaczki: Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz), Aleksandra Gaworska, Małgorzata Hołub, Justyna Święty.

Sztafetę 4x400 metrów wyróżniono głównie za brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Londynie oraz złoto halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie. Iga Baumgart indywidualnie zdobyła również mistrzostwo Polski w biegu na 400 metrów.

Tytuł Superczempiona uzyskał z kolei żużlowiec Tomasz Gollob, który kilka miesięcy temu doznał poważnego urazu. Superczempion jest wyróżnieniem koronującym karierę sportowca, który jak przyznał, nie chciał go uzyskać tak szybko, bowiem miał plany wystartowania w rajdzie Dakaru. Na razie jego główne zmagania to będzie jednak rehabilitacja, aby mógł powrócić do sprawności.