Jesteś tutaj: HomeSportArtego zdobywa Puchar Polski

Artego zdobywa Puchar Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport niedziela, 21 styczeń 2018 21:11

To historyczny sukces dla klubu Artego Bydgoszcz, ale całej kobiecej koszykówki w Bydgoszczy. W rozgrywanym w Gdyni turnieju finałowym, podopieczne trenera Tomasza Herketa pewnie pokonały Wisłę CanPack Kraków.

Bydgoszczanki nie były faworytkami turnieju Final Six, choć w marzeniach zapewne o Pucharze Polski myślały. Gdy się marzeniom pomoże, to potrafią się spełniać. W piątek koszykarki Artego pokonały 1KS Ślęza Wrocław w stosunku 93:80, dzień później CCC Polkowice 77:68. Niedzielny mecz finałowy zaczął się niezbyt dobrze, bowiem bydgoszczanki przegrywały w pewnym momencie 0:7. Udało im się jednak jeszcze przed końcem kwarty odrobić straty, aby na pierwszą przerwę zejść z wynikiem 19:14. Potem Artego już kontrolowało przebieg meczu.

Artego Bydgoszcz – Wisła CanPack Kraków 77:53 (19:14; 25:14; 12:14; 21;11)