Jesteś tutaj: HomeSportZ Jeziorakiem Zawisza na remis

Z Jeziorakiem Zawisza na remis

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 27 styczeń 2018 19:16

W pierwszym meczu rozgrywanym w 2018 roku, piłkarze Zawiszy Bydgoszcz przy ulicy Słowiańskiej zremisowali z Jeziorakiem Iława, liderem okręgówki w warmińsko-mazurskiej. Podopiecznym Jacka Łukomskiego przyszło zatem się zmierzyć z rywalem z wyższej półki.

Mecz ten dobrze rozpoczął się dla gości, którzy od 16 minuty, po trafieniu Dawida Kowalskiego zdobyli prowadzenie. Kilkanaście minut później – w 22 minucie do wyrównania doprowadził Adrian Brzeziński.

Wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa meczu sparingowego. W drugiej odsłonie nie padł już jednak żadne bramki, stąd też taki był również ostateczny wynik meczu.

Tradycja zespołu z Iławy sięga 1945 roku, stąd też niewiele dłuższa od bydgoskiego Zawiszy. Najwyższym osiągnięciem tego klubu była gra w II lidze. W ostatnich latach, podobnie jak Zawisza, Jeziorak rozpoczyna odbudowywanie się niemal od zera. W sezonie 2014/2015 Jeziorak Iława rozpoczynał rozgrywki od B-klasy. Obecnie występuje w V lidze, której jest liderem, z dużymi szansami na IV ligę.

Kolejny sparing Zawisza rozegra w przyszłą sobotę (3 lutego) z Włocławią Włocławek, występującą w V lidze. Dzisiaj rozpoczęliśmy natomiast nasz plebiscyt, w którym wybieramy najciekawszą bramkę rundy jesiennej w wykonaniu niebiesko-czarnych. Więcej o plebiscycie.