Jesteś tutaj: HomeSportCzy marszałek faworyzuje toruński klub?

Czy marszałek faworyzuje toruński klub?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport poniedziałek, 19 marzec 2018 16:46
Czy marszałek faworyzuje toruński klub? Fot: Weronika Poczwardowska

Pałac Bydgoszcz i KS Poli Budowlani Toruń to dwaj reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywek siatkówki kobiet. Oba kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Okazuje się, że toruński klub może liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli również bydgoszczanie dokładają się do wzmacniania rywalek bydgoskiego Pałacu.

Sprawę poruszył na poniedziałkowej sesji sejmiku radny Maciej Świątkowski, powołując się na apel środowiska bydgoskich dziennikarzy sportowych. Radny nawiązał do sytuacji, jaka miała mieć miejsce podczas meczu derbowego w dniu 25 lutego w Toruniu - Spiker przekazał informację, że klub siatkarski Poli Budowlani pozyskał nowego sponsora strategicznego jakim jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Obie drużyny są w trudnej sytuacji, konkurują o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Do tego bezpośredniego zarzutu marszałek Piotr Całbecki nie odniósł się na sesji. Na stronie internetowej Budowlanych Toruń, w zakładce ,,sponsorzy”, znajduje się natomiast logo województwa, co może potwierdzać fakt sponsorowania przez samorząd wojewódzki.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.