Jesteś tutaj: HomeSportPrzedświąteczny mecz z wymagającym rywalem

Przedświąteczny mecz z wymagającym rywalem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport czwartek, 29 marzec 2018 20:48

W Wielką Sobotę o godzinie 14:00 w Koronowie miejscowa Victoria podejmie lidera Zawiszę Bydgoszcz. Zespół z Koronowa w tabeli zajmuje siódmą lokatę, stąd też faworytem tego meczu będzie bydgoski Zawisza. To jednak Victoria jesienią sprawiła niebiesko-czarnym dość duże problemy.

2 września w Potulicach Zawisza podejmował Victorię Koronowo. Nerwowo wśród gospodarzy zrobiło się już po zakończeniu pierwszej połowy, gdy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Dopiero w 74 minucie Arkadiusz Nowicki wysokim lobem pokonał bramkarza Victorii, zdobywając jedyną bramkę w tym meczu. Trzy punkty Zawiszy były zatem nieco wymęczone. Bramkę Nowickiego w meczu z Victorią, uznaliście natomiast w naszym plebiscycie, za najciekawszą w rundzie jesiennej:

W sobotę gospodarzem będzie Victoria stąd też piłkarze z Koronowa mogą być z racji swojego terenu bardziej pewni. Kibice Zawiszy planują natomiast zorganizowany wyjazd.

W ubiegłym tygodniu Victoria zremisowała na wyjeździe bezbramkowo z GLKS Żołędowo, tydzień wcześniej zaś przegrała u siebie z wiceliderem Falą Świekatowo w stosunku 1:2.

Warto dodać, że jeszcze 10 lat temu Victoria Koronowo rywalizowała z Zawiszą i Unią Janikowo (były klub trenera Zawiszy Jacka Łukomskiego) na boiskach II ligi zachodniej.