Jesteś tutaj: HomeSportW niedzielę mecz przyjaźni

W niedzielę mecz przyjaźni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport piątek, 13 kwiecień 2018 21:52

Co łączy Dąb Potulice i Zawiszę Bydgoszcz, to dzielenie jednego stadionu w rozgrywkach A-klasy. Są to również relacje przyjacielskie. W niedzielę o godzinie 17:00 Dąb w ramach 18 kolejki podejmie Zawiszę Bydgoszcz – mecz odbędzie się oczywiście w Potulicach.

Dąb plasuje się w środku tabeli, nie jest zatem potencjalnym kandydatem do awansu do klasy okręgowej, ani też nie zanosi się na spadek do B-klasy. Zupełnie w innej sytuacji jest bydgoski Zawisza, który z Falą Świekatowo walczy o wyższą ligę. W ubiegłym tygodniu niebiesko-czarni w lidze pauzowali z powodu złego stanu boiska w Potulicach, zamiast tego w Kołudzie Wielkiej na Kujawach, zmierzyli się w meczu sparingowych z miejscową Zootechniką. Mecz pomiędzy Zawiszą i Dębem w rundzie jesiennej zakończył się hokejowym wynikiem – niebiesko-czarni wygrali w stosunku 11:2.

 

Jutrzejsze spotkanie będzie jednak przede wszystkim meczem przyjaźni. Dąb co prawda będzie rywalizował na boisku z Zawiszą, to jednak działacze z Potulic mogą wpisać się do historii Zawiszy jako te osoby, które w trudnej sytuacji przygarnęli niebiesko-czarnych na swój obiekt. W ubiegłym sezonie Zawisza na obiekcie Dębu awansował do A-klasy, robiąc pierwszy krok w kierunku odbudowy wielkiej piłki nożnej. W tym roku wszyscy trzymają kciuki, aby udało się awansować do klasy okręgowej. Dąb wyciągnął do Zawiszy rękę w momencie, gdy dla tego klubu samorządowcy nie widzieli miejsce w Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.