Jesteś tutaj: HomeSportZawisza przywozi z Kamienia Krajeńskiego cenne trzy punkty

Zawisza przywozi z Kamienia Krajeńskiego cenne trzy punkty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 28 kwiecień 2018 20:42

Kamionka Kamień Krajeński to zespół z górnej części tabeli A-klasy. Piłkarze z Krajny podejmowali dzisiaj lidera, bydgoskiego Zawiszę, który pewnie mknie w kierunku V ligi. Zawisza w Kamieniu Krajeńskim okazał się lepszy, choć walka o trzy punkty była bardzo ciężka.

 

Niebiesko-czarni zdobyli optyczną przewagę w pierwszej połowie meczu. W pewnym momencie zdobyli nawet bramkę, ale zdaniem sędziego miał miejsce spalony, dlatego gol nie mógł zostać uznany. Gdy zaczynała się zbliżać przerwa, na ławce trenerskiej Zawiszy zaczynało się robić nerwowo z powodu bezbramkowego wyniku. Trener Jacek Łukomski zresztą przeżywał to spotkanie dość emocjonalnie. Tuż przed przerwą – w 44 minucie – obrońca gospodarzy popełnił fatalny błąd dając odebrać sobie piłkę przez zawodnika gospodarzy, poszło zagranie do Wojciecha Ruczyńskiego, a ten pewnym strzałem zdobył gola.

 

Druga połowa to w pierwszych minutach lepsza gra Kamionki. Można było odnieść wrażenie, że niebiesko-czarni skupili się na obronie korzystnego wyniku, choć nie można odebrać Zawiszy tego, że nie atakował. Przełomowa okazała się 66 minuta, gdy czerwoną kartkę zobaczył piłkarz gospodarzy Tomasz Czapiewski. Zawisza cały czas musiał mieć się na baczności, ale udało się ostatecznie utrzymać minimalne zwycięstwo.

 

Widowisko uświetniła oprawa przygotowana przez kibiców Zawiszy z wykorzystaniem pirotechniki.

 

 

Kamionka Kamień Krajeński – Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:1)

Wojciech Ruczyński – 44 minuta

 

Wicelider Fala Świekatowo zagra jutro na wyjeździe z LSZ Piaseczno. Za tydzień Zawisza podejmie natomiast Tartak Wudzyn, który z kolei przed tygodniem pokonał Falę.

 

Skrót filmowy meczu

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów