Jesteś tutaj: HomeSportBydgoszcz stanie się stolicą światowej lekkiej atletyki

Bydgoszcz stanie się stolicą światowej lekkiej atletyki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 23 marzec 2013 16:27
Materiał: UMB

W niedzielę oczy całego lekkoatletycznego świata zwrócone będą na Bydgoszcz, gdzie odbywać będą się Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych.

 

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej zapowiadającej zawody gościł prezydent IAAF Lamine Diack Bydgoszcz udowodniła, że potrafi organizować imprezy na światowym poziomie ­– chwalił bydgoszczan główny przedstawiciel lekkoatletycznej rodzinny.

 

To, że po raz kolejny zaufano Bydgoszczy i gości tutaj u nas prezydent IAAF świadczy, że miasto to jest ważne dla światowej lekkiej atletyki - mówił przedstawiciel ministerstwa sportu Sebastian Chmara, który zastępował nieobecną z powodu choroby minister Joannę Muchę.

Ceremonia Otwarcia 40-tych jubileuszowych Mistrzostw Świata odbędzie się o godzinie 11:30. O godzinie 12 nastąpi star biegu juniorek. Impreza potrwa do godziny 15. Zawodom towarzyszyć będzie jarmark produktów regionalnych. W czasie imprezy zobaczymy 443 zawodników z 44 państw.

 

Najszybciej do Myślęcinka będzie można dotrzeć specjalną linią autobusową nr 100 (Dworzec PKP – Zaświat – Powstańców Warszawy – Gdańska – Stadion Zawiszy – Myślęcinek).

 

Nowa formuła zawodów

Od tego roku Mistrzostwa Świata odbywać się będą w cyklu dwurocznym. W międzyczasie planuje się mistrzostwa poszczególnych kontynentów. Jak mówił prezydent IAAF Lamine Diack liczba zawodników w tym roku nie jest zbyt duża, z tego powodu federacja planuje zorganizować pod koniec roku seminarium, które ma nakreślić zmiany mające na celu zwiększyć zainteresowanie tą dyscypliną sportu. Jedną z przeszkód może być zdecydowana dominacja zawodników z kilku państw jednego kontynentu.

 

W Bydgoszczy zawodnicy mogą się spodziewać trudnych warunków atmosferycznych, mrozu i dość silnego wiatru, być może to pozwoli przerwać tę dominację. Warto przypomnieć, że identyczna impreza organizowana była w Bydgoszczy w marcu 2010 roku.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy