Jesteś tutaj: HomeSportKenijczycy ze złotem, Etiopia ze srebrem (foto)

Kenijczycy ze złotem, Etiopia ze srebrem (foto)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 24 marzec 2013 16:28

Nazwiska zwycięzców 40-tych jubileuszowych Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych nie mówią zbyt wiele bydgoszczanom. Nasze miasto może być dumne, że IAAF organizację tych zawodów powierzył właśnie grodowi Kazimierza Wielkiego i przez chwilę nasze miasto stało się centrum lekkoatletycznego świata. Co było wyjątkowe to na pewno pogoda, gdyż tak trudnych warunków na imprezie tej rangi nie było, mimo to zawodnicy z Afryki nie dali szans reprezentantom innych kontynentów.

 

Czołówkę obserwować mogło około 2 tysięcy osób na żywo w Myślęcinku. Jeszcze przed oficjalnym otwarcie zawodów prezydent IAAF Lamine Diack z dużą życzliwością wypowiadał się o naszym mieście, chwaląc nas za dobrą organizację i wspieranie światowej lekkiej atletyki.

W biegu seniorek najlepsza okazała się Kenijka Emily Chebet, srebro i brąz przypadły Etiopczykom Hiwot Ayalew i Belaynesh Oljra. Najlepszą Polką okazała się Agnieszka Mierzejewska, która linię mety mijała jako 51. Związana z Włocławkiem Katarzyna Kowalka była 61.

 

Wśród mężczyzn najlepszy był także reprezentant Kenii Japhet Korir, który w czasie mistrzostw które trzy lata temu były rozgrywane także w Bydgoszczy, był trzeci na mecie. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych dałem rade zdobyć złoty medal – cieszył się po biegu Korir. Srebrny medal zdobył Etiopczyk, uznawany przez wielu za faworyta tych zawodów – Image Merga. Trzeci był reprezentant Erytrei Teklemarian Medhin. Najlepszy Polak Błażej Brzeziński był 28.

 

Na zakończenie zawodów odbył się bieg amatorów, z udziałem wszystkich zainteresowanych i przybyłych do Bydgoszczy gości.

 

Fot: Paweł Zielke

Komentarze

Warte obejrzenia

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Śledź nas