Jesteś tutaj: HomeSportŻaden Zawiszak na króla strzelców nie idzie

Żaden Zawiszak na króla strzelców nie idzie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport wtorek, 20 listopad 2018 12:49

Runda jesienna w V lidze za nami – jest to zatem ten czas na poczynienie pierwszych podsumowań połowy sezonu. Zawisza zakończył ją z zaliczką kilku punktów przewagi, co będzie dobrym punktem startowym przed rundą wiosenną. W liczbie strzelonych bramek, to przodują wcale nie niebiesko-czarni.

Zawisza ma obecnie 36 punktów, o 4 więcej niż Mustang Ostaszewo oraz 7 więcej niż Start Pruszcz Pomorski. Do IV ligi awansują dwa zespoły z najwyższych lokat, stąd też 7 punktów przewagi do trzeciego zespołu w tabeli to zaliczka niczego sobie. Zawisza wygrał w rundzie jesiennej najwięcej meczów – 12, Mustang – 10, natomiast Start – 9.

 

To jednak zielono-biało-czarni, czyli Start Pruszcz zdobyli najwięcej goli – 38. Wynik Zawiszy to o 3 trafienia mniej. Po rundzie jesiennej królem strzelców jest Eliasz Kasica ze Startu, który zdobył 12 bramek, zaraz zanim jedna plasuje się Patryk Ciężkowski z Mustanga z jednym trafieniem mniej. Po 10 goli zdobyli również – Jakub Krukowski ze Startu i Adrian Kowalski z Cyklonu Kończewice. Czwarta lokata to wynik Bartłomieja Świątka z Gryfu Sicienko.

 

Najwyżej notowany w tej klasyfikacji zawodnicy niebiesko-czarnych to Paweł Kanik i Patryk Straszewski – obaj zdobyli po 6 goli i zajmują 6 lokatę w klasyfikacji strzelców. Gola mniej trafił Patryk Kozłowski. Po 4 bramki na swoim koncie mają też: Dawid Deresiewicz i Adrian Brzeziński. Trzy gole, ale niezwykle ważne to zasługa Artura Cielasińskiego. Po jednej bramce zdobyli również: Jakub Witucki, Krzysztof Urtnowski, Bartosz Stoppel, Sergiusz Kot, Przemysław Wesołek, Adam Wiśniewski i Wojciech Ruczyński.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10