Jesteś tutaj: HomeSportFIFA wizytowała stadion Zawiszy

FIFA wizytowała stadion Zawiszy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 28 styczeń 2019 18:09

W maju Polska będzie gospodarzem Mistrzostwa Świata do lat 20 w piłce nożnej. Jedną z aren tego turnieju będzie Bydgoszcz – na stadionie Zawiszy rozegranych będzie osiem meczów. Będą to spotkania grup B i E oraz jeden mecz 1/8 finałów. O tym jakie zespoły zagrają w tych grupach dowiemy się po lutowym losowaniu.

 

W styczniu eksperci FIFA oraz przedstawiciele Lokalnego Komitetu Organizacyjnego przy PZPN odwiedzili sześć miast gospodarzy. Była to kompleksowa inspekcja, można powiedzieć najważniejsza przed majowym turniejem.

 

- Na nieco ponad 100 dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata FIFA U-20, ta wizytacja była doskonałą okazją do dopracowania pewnych aspektów operacyjnych i sprawdzenia głównej infrastruktury w sześciu Miastach Gospodarzach. I choć nadal pozostaje ważna praca do wykonania, jesteśmy bardzo zadowoleni i nastawieni optymistycznie, biorąc pod uwagę poziom zaangażowania Lokalnego Komitetu Organizacyjnego i Miast Gospodarzy – ocenia Jaime Yarza, szef departamentu turniejów FIFA.

 

Wobec Bydgoszczy nie było większych uwag, co cieszy z kolei CWZS, zarządce Kompleksu Sportowego ,,Zawisza”. Półtora roku temu m.in. w Bydgoszczy rozgrywane były młodzieżowe Mistrzostwa Europy – wówczas do dyspozycji kibiców oddano 10 tys. miejsca na Zawiszy, na tym turnieju ma być ich 15 tys.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.