Jesteś tutaj: HomeSportOsielsko udanie rozpoczyna sezon baseballowy w Ekstralidze

Osielsko udanie rozpoczyna sezon baseballowy w Ekstralidze

Napisane przez  Jarosław S. Kaźmierczak / Dęby Osielsko Opublikowano w Sport poniedziałek, 15 kwiecień 2019 00:16
Osielsko udanie rozpoczyna sezon baseballowy w Ekstralidze Fot. Dariusz Stoński

Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko bardzo udanie zainaugurowali sezon 2019. W meczach I kolejki Ekstraligi odnieśli na własnym boisku dwa zdecydowane zwycięstwa nad Barons Wrocław. Oba spotkania zakończyły się przed czasem wskutek wysokiej przewagi punktowej gospodarzy.

 

KWK Construction Dęby Osielsko - Barons Wrocław 13:3 (7. r.) i 11:1 (6. r.)

Miotacze: 1. mecz: Paweł Sztejka - Winner, Łukasz Przybułek (Barons: Gerrit Reger - Loser, Łukasz Tur); 2. mecz: Łukasz Snopek - Winner, Łukasz Przybułek (Barons: Marcin Musiałek - Loser, Łukasz Tur)

Home Run: Daniel Catalan (1. mecz, za 2 punkty)

 

Przed rozpoczęciem gry to wrocławianie wydawali się lepiej wprowadzeni w sezon, ponieważ przed przyjazdem do Osielska zdążyli już rozegrać przedsezonowy turniej w obsadzie międzynarodowej oraz cztery mecze ligowe. Tymczasem już od pierwszych odbić to gospodarze podyktowali warunki gry. Pierwszy pałkarz Radosław Zajda wygrał pojedynek z miotaczem, a odbijający po nim Daniel Catalan zaskoczył wszystkich, posyłając piłkę poza płot kończący boisko! Home Run za 2 punkty podciął morale przyjezdnych, którzy zaczęli mnożyć błędy w polu. Kolejni gracze KWK Construction Dębów nie czekali tylko na prezenty, m.in. Paweł Jasiakiewicz wybił dwubazowego hita. Po dwóch rundach każdy z miejscowych pałkarzy miał już zaliczone dwa podejścia w ataku, a zespół z Osielska prowadził 8:0. Potem gra się nieco wyrównała, ale KWK Construction Dęby kontrolowały sytuację i w 7. rundzie przy 1 aucie zdobyły obieg dający im 10-punktową przewagę, co zgodnie z regulaminem zakończyło spotkanie.

 

W drugim spotkaniu gospodarze wybili aż 13 hitów, w tym 4 dwubazowe. Kluczowa była 3. runda, w której KWK Construction Dęby zdobyły aż 8 obiegów, podwyższając prowadzenie na 11:1. Wynik ten utrzymał się do 6. rundy, w połowie której 10-punktowa przewaga ponownie pozwoliła zakończyć mecz przed czasem. Solidną postawę na górce miotacza zaprezentowali starterzy Paweł Sztejka i Łukasz Snopek. Udany debiut w barwach KWK Construction Dębów Osielsko zaliczył pozyskany z Yankees Działdowo 22-letni miotacz Łukasz Przybułek. Wchodząc na górkę w końcówkach obu spotkań miotał łącznie 3 rundy i wpuścił do gry zaledwie jednego pałkarza Barons. W ataku najskuteczniejsi byli: Daniel Catalan (5 asyst pkt., 3 obiegi, 3 hity - w tym HR), Paweł Jasiakiewicz (3 asysty pkt., 4 obiegi, 4 hity) oraz Paweł Sztejka (2 asysty pkt., 4 obiegi, 3 hity).

 

W najbliższą sobotę baseballiści KWK Construction Dębów jadą do Kutna, gdzie w II kolejce Ekstraligi zmierzą się z miejscową Stalą, która wczoraj i dzisiaj odniosła komplet 4 zwycięstw nad Barons Wrocław i Centaurami Warszawa, a w dzisiejszych meczach pałkarze Stali wybili aż 4 home runy!

 

Komplet sobotnio-niedzielnych wyników Ekstraligi:

Stal Kutno - Barons Wrocław 12:5 i 3:0

Stal Kutno - Centaury Warszawa 11:6 i 11:2

Gepardy Żory - Silesia Rybnik 8:9 i 7:5

KWK Construction Dęby Osielsko - Barons Wrocław 13:3 i 11:1

 

W sobotę na stadionie im. Polskiej Narodowej Fundacji Młodych Baseballistów w Osielsku zainaugurowała rozgrywki Bałtycka Liga Baseballu. W dwumeczu Grupy Zachodniej (w której występują również KWK Construction Dęby Osielsko) Piraci Władysławowo odnieśli dwa wysokie zwycięstwa nad debiutującymi w rozgrywkach ligowych Szczecin Titans. W barwach Piratów oglądaliśmy aż 4 graczy, reprezentujących w Ekstralidze KWK Construction Dęby Osielsko: Witolda Baranowskiego, Aimara Medinę, Rafała Rybskiego i Łukasza Snopka. Natomiast we Wrocławiu w meczach tej samej grupy Barons podzielili się zwycięstwami z innymi debiutantami Rookie Goats Poznań.

Piraci Władysławowo - Szczecin Titans 20:5 i 30:4

Barons Wrocław - Rookie Goats Poznań 5:23 i 15:10

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.