Jesteś tutaj: HomeSportOsielsko udanie rozpoczyna sezon baseballowy w Ekstralidze

Osielsko udanie rozpoczyna sezon baseballowy w Ekstralidze

Napisane przez  Jarosław S. Kaźmierczak / Dęby Osielsko Opublikowano w Sport poniedziałek, 15 kwiecień 2019 00:16
Osielsko udanie rozpoczyna sezon baseballowy w Ekstralidze Fot. Dariusz Stoński

Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko bardzo udanie zainaugurowali sezon 2019. W meczach I kolejki Ekstraligi odnieśli na własnym boisku dwa zdecydowane zwycięstwa nad Barons Wrocław. Oba spotkania zakończyły się przed czasem wskutek wysokiej przewagi punktowej gospodarzy.

 

KWK Construction Dęby Osielsko - Barons Wrocław 13:3 (7. r.) i 11:1 (6. r.)

Miotacze: 1. mecz: Paweł Sztejka - Winner, Łukasz Przybułek (Barons: Gerrit Reger - Loser, Łukasz Tur); 2. mecz: Łukasz Snopek - Winner, Łukasz Przybułek (Barons: Marcin Musiałek - Loser, Łukasz Tur)

Home Run: Daniel Catalan (1. mecz, za 2 punkty)

 

Przed rozpoczęciem gry to wrocławianie wydawali się lepiej wprowadzeni w sezon, ponieważ przed przyjazdem do Osielska zdążyli już rozegrać przedsezonowy turniej w obsadzie międzynarodowej oraz cztery mecze ligowe. Tymczasem już od pierwszych odbić to gospodarze podyktowali warunki gry. Pierwszy pałkarz Radosław Zajda wygrał pojedynek z miotaczem, a odbijający po nim Daniel Catalan zaskoczył wszystkich, posyłając piłkę poza płot kończący boisko! Home Run za 2 punkty podciął morale przyjezdnych, którzy zaczęli mnożyć błędy w polu. Kolejni gracze KWK Construction Dębów nie czekali tylko na prezenty, m.in. Paweł Jasiakiewicz wybił dwubazowego hita. Po dwóch rundach każdy z miejscowych pałkarzy miał już zaliczone dwa podejścia w ataku, a zespół z Osielska prowadził 8:0. Potem gra się nieco wyrównała, ale KWK Construction Dęby kontrolowały sytuację i w 7. rundzie przy 1 aucie zdobyły obieg dający im 10-punktową przewagę, co zgodnie z regulaminem zakończyło spotkanie.

 

W drugim spotkaniu gospodarze wybili aż 13 hitów, w tym 4 dwubazowe. Kluczowa była 3. runda, w której KWK Construction Dęby zdobyły aż 8 obiegów, podwyższając prowadzenie na 11:1. Wynik ten utrzymał się do 6. rundy, w połowie której 10-punktowa przewaga ponownie pozwoliła zakończyć mecz przed czasem. Solidną postawę na górce miotacza zaprezentowali starterzy Paweł Sztejka i Łukasz Snopek. Udany debiut w barwach KWK Construction Dębów Osielsko zaliczył pozyskany z Yankees Działdowo 22-letni miotacz Łukasz Przybułek. Wchodząc na górkę w końcówkach obu spotkań miotał łącznie 3 rundy i wpuścił do gry zaledwie jednego pałkarza Barons. W ataku najskuteczniejsi byli: Daniel Catalan (5 asyst pkt., 3 obiegi, 3 hity - w tym HR), Paweł Jasiakiewicz (3 asysty pkt., 4 obiegi, 4 hity) oraz Paweł Sztejka (2 asysty pkt., 4 obiegi, 3 hity).

 

W najbliższą sobotę baseballiści KWK Construction Dębów jadą do Kutna, gdzie w II kolejce Ekstraligi zmierzą się z miejscową Stalą, która wczoraj i dzisiaj odniosła komplet 4 zwycięstw nad Barons Wrocław i Centaurami Warszawa, a w dzisiejszych meczach pałkarze Stali wybili aż 4 home runy!

 

Komplet sobotnio-niedzielnych wyników Ekstraligi:

Stal Kutno - Barons Wrocław 12:5 i 3:0

Stal Kutno - Centaury Warszawa 11:6 i 11:2

Gepardy Żory - Silesia Rybnik 8:9 i 7:5

KWK Construction Dęby Osielsko - Barons Wrocław 13:3 i 11:1

 

W sobotę na stadionie im. Polskiej Narodowej Fundacji Młodych Baseballistów w Osielsku zainaugurowała rozgrywki Bałtycka Liga Baseballu. W dwumeczu Grupy Zachodniej (w której występują również KWK Construction Dęby Osielsko) Piraci Władysławowo odnieśli dwa wysokie zwycięstwa nad debiutującymi w rozgrywkach ligowych Szczecin Titans. W barwach Piratów oglądaliśmy aż 4 graczy, reprezentujących w Ekstralidze KWK Construction Dęby Osielsko: Witolda Baranowskiego, Aimara Medinę, Rafała Rybskiego i Łukasza Snopka. Natomiast we Wrocławiu w meczach tej samej grupy Barons podzielili się zwycięstwami z innymi debiutantami Rookie Goats Poznań.

Piraci Władysławowo - Szczecin Titans 20:5 i 30:4

Barons Wrocław - Rookie Goats Poznań 5:23 i 15:10

 

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021