Jesteś tutaj: HomeSportZawisza rozgromił Unię

Zawisza rozgromił Unię

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 27 kwiecień 2019 21:33

W meczu 22 kolejki Zawisza Bydgoszcz wysoko wygrał z Unią Wąbrzeźno, która podobnie jak niebiesko-czarni jest beniaminkiem. Z punktu widzenia gry Zawiszy o IV ligę ważniejsze rzeczy miały miejsce w Łochowie i w Kowalewie Pomorskim.

Gospodarzem tego meczu teoretycznie była Unia, ale podobnie jak ubiegłotygodniowe spotkanie, rozegrano je przy ulicy Sielskiej w Fordonie, gdzie na co dzień od kilku miesięcy występuje Zawisza w roli gospodarza.

Wynik spotkania w 14 minucie otworzył dla Zawiszy Patryk Jąrząbek. Tuż przed przerwą na 0:2 podwyższył Patryk Straszewski. Ten sam zawodnik w 61 minucie strzelił na 0:3 dla Zawiszy. Trzy minuty później rzut karny dla Zawiszy wykorzystuje Jakub Witucki, natomiast w 67 minucie z karnego gola zdobywa ponownie Straszewski, tym samym kopletując hatricka. W tym meczu wpadły jeszcze dwie bramki: Krzysztofa Urtnowskiego w 70 minuie i Natana Zniszczola w 85 minucie.

Unia Wąbrzeźno – Zawisza Bydgoszcz 0:7 (0:2)

13 minuta – Patryk Jarząbek

45, 61 i 67 minuta – Patryk Staszewski

64 minuta – Jakub Witucki

70 minuta – Krzysztof Urtnowski

85 minuta – Natan Zniszczol

W podbydgoskim Łochowie miejscowy Sportis podejmował wicelidera Mustang Ostaszewo. O tym, że Sportisu nie można lekceważyć przekonał się Zawisza remisując dwie kolejki temu bezbramkowo. Dzisiaj Sportis pokonał 2:1 wicelidera przybliżając tym samym Zawiszę do IV ligi. Trzeci w tabeli Start Pruszcz Pomorski polegał natomiast 3:1 w starciu z Promieniem Kowalewo Pomorskie.