Jesteś tutaj: HomeSportZawisza w IV lidze!

Zawisza w IV lidze!

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 18 maj 2019 17:51

Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

W 15 kolejce Zawisza na wyjeździe zmierzył się z Victorią Kończewice. Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu trzeba było czekać do końca pierwszej połowy, gdy wynik spotkania otworzył Patryk Straszewski. W drugiej odsłonie meczu było już łatwiej – w 57 minucie na 0:2 podwyższył Natan Zniszczol, a dwie minuty później do stanu 0:3 doprowadził Patryk Straszewski. W 70 minucie Staszewski miał już skompletowanego hat tricka, W 77 minucie na 0:5 strzela ponownie Straszewski.

Victoria Lisewo – Zawisza Bydgoszcz 0:5 (0:1)

Przed południem rozpoczął się natomiast mecz walczącego o awans Startu Pruszcz Pomorski, który pokonał 5:0 Unię Wąbrzeźno. Za trzy tygodnie Start będzie rywalem Zawiszy, niebiesko-czarni co prawda awansu są już pewni, ale zapewne będą chcieli wejść do IV ligi z pierwszego miejsca, mają też ze Startem do wyrównania porażkę z jesieni. W Więcborku miejscowy Grom podejmuje Sportis Łochowo, natomiast Cyklon Kończewice podejmuje Mustang Ostaszewo.