Jesteś tutaj: HomeSportZawisza świadkiem historii panamskiej piłki nożnej

Zawisza świadkiem historii panamskiej piłki nożnej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 01 czerwiec 2019 12:45
Zawisza świadkiem historii panamskiej piłki nożnej Fot: Robert Sawicki / UMB

Data 31 maja 2019 roku w historii futbolu w Panamie zapiszę się jako odniesienie pierwszego zwycięstwa na Mistrzostwach Świata U-20. Wydarzyło się to w meczu przeciwko reprezentacji Arabii Saudyjskiej, rozgrywanym na stadionie Zawiszy. Dla Panamczyków udział w turnieju się jednak kończy.

 

W piątek zakończyła się faza grupowa Mistrzostwa Świata U-20. W Bydgoszczy gościliśmy grupy B i E. Byliśmy świadkami zwycięstw Włochów oraz walki do ostatniej kolejki Japonii, wczoraj mieliśmy też okazję zobaczyć historyczne zwycięstwo Panamy.

 

Panama prowadzenie zdobyła już w 7 minucie po bramce Alexa McKeinze. W drugiej połowie Saudyjczycy jednak zremisowali. Ostatnie słowo należało jednak do zdobywcy drugiej bramki dla Panamy Diego Valanty, który w pewnym sensie wpisał się do historii.

 

Skrót meczu przygotowany przez Fifa:

 

 

Dzisiaj dzień przerwy w turnieju. Na Zawiszy zobaczymy jeszcze jeden mecz 1/8 finału – we wtorek 4 czerwca zwycięzca grupy E Francja zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi. Fifa prowadzi dodatkową sprzedaż biletów na ten mecz, który można kupić w cenach 10 i 20 zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów