Jesteś tutaj: HomeSportZawisza wygrywa ostatni wyjazdowy mecz w tym sezonie

Zawisza wygrywa ostatni wyjazdowy mecz w tym sezonie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 01 czerwiec 2019 20:01

W Radzynie Chełmińskim miejscowa Radzyniaka podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Dla obu klubów był to mecz o przysłowiową pietruszkę, bowiem Zawisza jest już pewny zwycięstwa w V lidze, Radzynianka natomiast nie musi obawiać się spadku, natomiast w grze o IV ligę już się nie liczy.

Obie bramki wpadły w drugiej połowie – najpierw wynik dla Zawiszy otworzył Adam Wiśniewski w 58 minucie, następnie na 0:2 podwyższył Adrian Brzeziński.

Do ostatniej kolejki, a zostały jeszcze trzy, ważyć się może kwestia awansu z drugiego miejsca. W grze są Sportis Łochowo (dzisiaj zdobywa 3 punkty walkowerem, z powodu wycofania się Gryfa Sicienko) oraz Mustang Ostaszewo który dzisiaj pokonał 0:3 na wyjeździe Grom Więcbork, a także Start Pruszcz Pomorski, który dzisiaj pokonał Cyklon Końzewice 4:1. Najbliżej awansu jest Sportis, który nad Mustangiem i Startem ma dwa punkty przewagi.

Za tydzień Zawisza zmierzy się ze Startem w Fordonie. Zawisza co prawda jest pewien gry w IV lidze, ale ze Startem na jesień przegrał, stąd też niebiesko-czarni mogą chcieć odegrać się.

W ostatnim tygodniu zapadła decyzja, że trener Jacek Łukomski będzie dalej prowadził Zawiszę po awansie do IV ligi. Łukomski jest trenerem Zawiszy od A klasy.