Jesteś tutaj: HomeSportTo był emocjonujący mecz, ale też ostatni w Bydgoszczy

To był emocjonujący mecz, ale też ostatni w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport środa, 05 czerwiec 2019 16:39
To był emocjonujący mecz, ale też ostatni w Bydgoszczy Fot: Robert Sawicki / UMB

We wtorkowy wieczór stadion Zawiszy był świadkiem zaciętego pojedynku w 1/8 finałów Mistrzostw Świat U-20 pomiędzy reprezentacją Stanów Zjednoczonych i Francji. Faza pucharowa ma to do siebie że ktoś musi odpaść – lepsi okazali się amerykanie, dlatego dzisiaj przed południem Francuzi odlecieli z bydgoskiego lotniska.

Pierwszy okres meczu należał do Amerykanów, którzy zdobyli optyczną przewagę i przełożyli ją na bramkę zdobytą w 37 minucie przez Soto. Od tego momentu na boisku zaczęli dominować jednak Francuzi, którzy z uporem zaczęli dążyć do wyrównania. Autorem wyrównującej bramki z 41 minuty był Amine Gourii, Dobre tempo europejska drużyna utrzymała również w drugiej połowie, co pozwoliło w 55 minucie po bramce Nabila Alioui wyjść na prowadzenie. W tym momencie bliżej ćwierćfinału byli Francuzi. Amerykanie się jednak przebudzili i w 74 minucie wyrównał Soto. Do dogrywki jednak nie doszło, bowiem w 83 minucie z trudem obroniony przez francuskiego bramkarza strzał, dobił Justin Rennicks.

 

 

Mecz ten oglądała duża rzesza kibiców zarówno ze Stanów Zjednoczonych oraz z Francji. Skrót meczu przygotowany przez Fifa, na którym możemy podziwiać stadion Zawiszy:

 

Był to już ostatni mecz rozgrywany w ramach Mistrzostw Świata U-20 w Bydgoszczy. Turniej zakończy się 15 czerwca finałem w Łodzi. W Bydgoszczy mistrzostwa przebiegły spokojnie. Wcześniej rozegrano sześć meczów fazy grupowej. Z zespołów grających w Bydgoszczy do ćwierćfinału awansowały Włochy (pogromcy Polaków w 1/8 finałów) oraz Ekwador, który w sobotę w Gdyni zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów