Jesteś tutaj: HomeSportI Memoriał Ireny Szewińskiej – w programie pojedynki na szczycie

I Memoriał Ireny Szewińskiej – w programie pojedynki na szczycie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport piątek, 07 czerwiec 2019 15:01
I Memoriał Ireny Szewińskiej – w programie pojedynki na szczycie Fot: Paweł Skraba

We wtorkowy wieczór na Wyspie Młyńskiej rozpocznie się lekkoatletyczny memoriał poświęcony pamięci Honorowej Obywatelki Bydgoszczy Ireny Szewińskiej. W centrum miasta będziemy mogli podziwiać zmagania tyczkarzy. Główne zawody odbywać będą się w środę na stadionie Zawiszy, gdzie odbędą się zmagania w 12 konkurencjach.

– Bardzo się cieszę, że w Bydgoszczy dojdzie m.in. do pojedynku Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego, bo to dwie niezwykłe postaci, wręcz profesorowie biegania, a do tego z ogromnymi sukcesami. Tym biegiem zakończymy Memoriał, to będzie ostatnia konkurencja i jestem pewny, że jego ukoronowanie – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

– Doskonale pamiętam, że właśnie z Bydgoszczy mam swój najlepszy wynik osiągnięty na 800 metrów na polskiej ziemi. Nie będę deklarował, że uda mi się go pobić, bo forma ze względu na długi i specyficzny sezon nie jest jeszcze optymalna, ale na pewno nie zawiodę naszej publiczności – zapewnia Lewandowski.

 

Bardzo ciekawie zapowiada się też pojedynek w pchnięciu kula pomiędzy Michałem Haratykiem i dobrze znanym bydgoskiej publiczności Konradem Bukowieckim. Będą musieli oni zmierzyć się także z rywalami zagranicznymi: Nigeryjczykiem Chukwuebuka Enekwechi, czy Kanadyjczykiem Timem Nedowem.

 

Równie dobrze obsadzone bedą zawody w rzucie młotem, konkurs ten na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy w Londynie zdominowali dwaj Polacy Wojciech Nowacki i Paweł Fajdek, zdobywcy kolejno złotego i srebrnego medalu. Fajdek w Bydgoszczy będzie mógł się odegrać na Nowackim, ale obaj będą musieli uważać na mistrza olimpijskiego Dilsoda Nazarova z Tadżykistanu oraz wicemistrza Ersefa Apaka z Turcji.


– Zamierzamy z Wojtkiem zrobić dobre show dla kibiców. Pierwsze zawody upamiętniające Irenę Szewińską, do tego mój pierwszy poważny start w tym sezonie w Polsce, więc nie ukrywam, że zamierzam ten konkurs wygrać. Czuję się dobrze, więc młot powinien lecieć daleko. Liczę na pełne trybuny i dobry doping, a Memoriał niech będzie najlepszą zapowiedzią Drużynowych Mistrzostw Europy, które już w sierpniu odbędą się na tym samym stadionie – zapowiada Fajdek.

 

We wtorek na Wyspie Młyńskiej czeka nas natomiast pojedynek Piotra Liska ze związanym z Bydgoszczą Pawłem Wojciechowskim.

 

Środowy Memoriał rozpocznie się o godz. 17, a bilety wciąż są w sprzedaży w portalu Ticketmaster.pl oraz sieci punktów stacjonarnych, m.in. sklepach sieci Media-Markt i Empik. Kibice na stadionie obejrzą rywalizację w dwunastu konkurencjach – na 100, 400, 800 i 100 metrów przez płotki oraz w skoku w dal kobiet, a także na 100, 400, 800 metrów, 110 metrów przez płotki, 3000 metrów z przeszkodami, w pchnięciu kulą i rzucie młotem mężczyzn.

 

LINK do sprzedaży biletów http://bit.ly/MemoriałSzewińskiej

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021