Jesteś tutaj: HomeSportTo już trzy lata odbudowywania piłki nożnej na Zawiszy

To już trzy lata odbudowywania piłki nożnej na Zawiszy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport piątek, 14 czerwiec 2019 01:52

Trzy lata temu wielkim zaskoczeniem dla całej piłkarskiej Polski było niewystartowanie Zawiszy w rozgrywkach I ligi, na zapleczu Ekstraklasy. Wtedy grupa pasjonatów, która wcześniej podniosła Zawiszę z dołów piłkarskich, podjęła się raz jeszcze tego dzieła. Tym razem droga była trudniejsza, bowiem zaczynać trzeba było od najniższej ligi, od B-klasy, na dodatek w konflikcie z ratuszem.

 

Minęły trzy lata i dzisiaj Zawisza świętuje awans do IV ligi. W czwartek w sali konferencyjnej, zlokalizowanej w trybunie B stadionu Zawiszy miało miejsce spotkanie podsumowujące te trzy lata, ze szczególnym naciskiem na ostatni sezon. Przed rokiem zainaugurowano inicjatywę Zawisza Business Club, która świętowała roczek. Pozwoliło to zwiększyć grono sponsorów.

 

-Dokładacie przysłowiową cegiełkę do tego, gdzie dzisiaj jesteśmy, że możemy świętować – mówił prezes Zawiszy Krzysztof Bess, do działaczy klubu, trenerów, zawodników oraz sponsorów. W sposób szczególny prezes dziękował kibicom. Obecny był także ambasador Zawiszy, reprezentant Polski Jacek Góralski.

 

Spotkanie było okazją do wręczenie okolicznościowych dyplomów i statuetek. Była również mowa o tym jak rozwijają się drużyny młodzieżowe.

 

Wydarzenie rozpoczęło się od obejrzenia 6,5 minutowego filmu przedstawiającego drogę Zawiszy od B-klasy do IV ligi. Będzie go można obejrzeć w sobotę na Portalu Kujawskim.

 

Do końca rozgrywek V ligi jeszcze dwie kolejki – w najbliższą sobotę Zawisza odpoczywa z uwagi na wycofanie się z rozgrywek Iskry Ciechocin. Za tydzień za zakończenie sezonu niebiesko-czarni podejmą Grom Więcbork. Od dawna jest już jest rozstrzygnięte, że to Zawisza awansuje z pierwszego miejsca.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.