Jesteś tutaj: HomeSportNowy podmiot przejmuje siatkarskiego Chemika

Nowy podmiot przejmuje siatkarskiego Chemika

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport czwartek, 11 lipiec 2019 17:59
Nowy podmiot przejmuje siatkarskiego Chemika Archiwum

Stowarzyszenie Bydgoska Siatkówka to nowy większościowy udziałowiec Chemika Bydgoszcz, a dokładniej prowadzącej klub siatkarski spółki Łuczniczka Bydgoszcz. Celem inicjatywy jest utrzymanie rozgrywek Plus Ligi nad Brdą.

Wycofanie się sponsorów sprawiło, że bydgoska siatkówka męska zaczęła borykać się z kryzysem. Problemy finansowe klubu w pewnym momencie nawet pod znakiem zapytania postawiły jego dalszą bytność w Bydgoszczy, spekulowano nawet o przenosinach do innego miasta. Grupa pasjonatów zawiązała Stowarzyszenie Bydgoska Siatkówka, którego celem jest renesans Chemika. Poszukują oni nowego sponsora tytularnego.

 

- Cieszę się, że zachodzą zmiany, bo dotychczasowa formuła funkcjonowania spółki Łuczniczka Bydgoszcz wyczerpała się – przyznał prezydent Rafał Bruski. Dzisiaj w ratuszu ogłoszono, że nowo powstałe stowarzyszenie, którego aktualnym prezesem jest Wojciech Jaworski, odkupiło 91,6% udziałów spółki Łuczniczka Bydgoszcz od dotychczasowego większościowego właściciela Piotra Sieńki. 7,4% udziałów posiada klub BKS Chemik Bydgoszcz, natomiast symboliczny 1% pozostawiono Piotrowi Sience. Prezesem klubu został Wojciech Jurkiewicz - Stowarzyszenie Bydgoska Siatkówka jest projektem wielu ludzi, których łączy miłość do siatkówki – wyjaśniał – Zrobimy wszystko, aby utrzymać Plus Ligę w Bydgoszczy – zapowiedział.

 

W najbliższym czasie głównym celem jest uzyskanie licencji na grę w tych rozgrywkach. Po ostatnim sezonie władze ligi zwiększyły rygory.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy