Jesteś tutaj: HomeSportPo meczach pierwszej kolejki IV ligi

Po meczach pierwszej kolejki IV ligi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport niedziela, 11 sierpień 2019 11:49

Za nami prawie wszystkie mecze inauguracyjnej kolejki IV ligi – jeszcze dzisiaj Pomorzanin Toruń (rywal Zawiszy z przyszłej niedzieli) zmierzy się z Chełminianką Chełmno. Natomiast na hit tej kolejki pojedynek Chemik – Zawisza, w ramach derbów poczekamy do 11 września, stąd też ciężko dzisiaj podsumowywać już pierwszą kolejkę.

Warto przyjrzeć się jednak dwóm meczom - w sobotę BKS Bydgoszcz podejmował Lecha Rypin, ten mecz bydgoski klub wygrał pewnie 3:0. Z Lechem jako gospodarz Zawisza zmierzy się w najbliższy czwartek. Pod Bydgoszczą Sportis Łochowo (klub który do IV ligi awansował z drugiego miejsca zaraz za Zawiszą) po emocjonującym pojedynku przegrał 3:4 z Włocłavią Włocławek.

 

W meczach Kujaw Zachodnich – Unia Gniewkowo pokonała Cuiavię Inowrocław 2:0, Piast Złotniki Kujawskie przegrał natomiast z Notecianką Pakość 0:2. Na Kujawach Wschodnich Lider Włocławek przegrał w stosunku 1:2 z Kujawianką Izbica Kujawska. W pozostałych meczach Legia Chełmża przegrała ze Spartą Bronica 0:2, natomiast Orlęta Aleksandrów Kujawski 0:2 z Pogonią Mogilno.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa