Jesteś tutaj: HomeSportDrużynowe Mistrzostwo Europy na wyciągnięcie ręki

Drużynowe Mistrzostwo Europy na wyciągnięcie ręki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 11 sierpień 2019 16:50

Wszystko wskazuje, że dzisiaj wieczorem na stadionie Zawiszy zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego, pierwszy raz w historii Polska może sięgnąć po ten tytuł. Wszystko będzie jasne za jakieś dwie godziny. Na stadionie Zawiszy zmagania najlepszych w Europie lekkoatletów obserwuje kilkanaście tysięcy widzów – takiej frekwencji na lekkoatletyce w Bydgoszczy nie było dawno.

Przypomnijmy - po dyskwalifikacji francuskiej sztafety męskiej 4x100 metrów Polacy wysunęli się na kilkunastopunktowe prowadzenie. Na chwilę obecną ta przewaga urosła do ponad 20 punktów, Francji po piętach depczą Włosi i Niemcy.

 

Umocnienie się biało-czerwonych na prowadzeniu to przede wszystkim zasługa zwycięskich biegów Adama Kszczota w biegu na 800 metrów oraz Sofii Ennaoui na 1500 metrów. Konkurs skoku o tyczce wygra Piotr Lisek, co jeszcze bardziej wzmocni Polaków. Konkurs trwa, bowiem pewny zwycięska Lisek podjął się próby pobicia rekordu Polski i próbuje skoczyć powyżej 6.03 m.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja