Jesteś tutaj: HomeSportBydgoszcz ponownie będzie gościć memoriał Ireny Szewińskiej

Bydgoszcz ponownie będzie gościć memoriał Ireny Szewińskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 04 styczeń 2020 15:40
Bydgoszcz ponownie będzie gościć memoriał Ireny Szewińskiej Fot: Paweł Skraba / PZLA

W czerwcu zakończonego roku odbył się I Memoriał Ireny Szewińskiej. Cieszyć mogliśmy się, że I edycja zawodów upamiętniających największą polską lekkoatletkę odbywała się na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki zapowiada już II edycję memoriału.

Odbędzie się ona ponownie na Zawiszy, w dniu 30 maja. Zawody będą jednocześnie Mistrzostwami Polski w Lekkiej Atletyce. Memoriał z założenia nie miał być związany z Bydgoszczą, lecz miał być imprezą która może się odbywać na różnych stadionach Polski. Tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że zapadła decyzja o organizacji II edycji nad Brdą. Być może stanie się tak, że metodą zasiedzenia Memoriał Ireny Szewińskiej będzie na zawsze związany z Zawiszą i Bydgoszczą, miastem które było Szewińskiej szczególnie bliskie. Przed I memoriałem Krzysztof Wolsztyński przyznał, że gdyby nie wsparcie Szewińskiej jako działaczki, to Bydgoszcz nie organizowałaby tylu wielkich lekkoatletycznych imprez.

 

Ubiegłoroczny memoriał odbył się w ramach corocznie organizowanego na Zawiszy Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego, pozwalając zwiększyć rangę tych zawodów. Konkurs rzutu młotem uznany został za część prestiżowego cyklu IAAF Hammer Throw Challenge. W Bydgoszczy triumfowali w tej konkurencji dwaj Polacy Wojciech Nowicki oraz drugi w zawodach Paweł Fajdek. Cykl w 2019 roku wygrał natomiast Fajdek, drugi wynik był Nowicki. Trzeci wynik uzyskał Węgier Bence Halasz – warto o nim wspomnieć, bowiem zapewne Bydgoszcz będzie ważnym miejscem w jego karierze z powodu zdobywanych medali w juniorskich i młodzieżowych mistrzostwach Europy i świata.

 

W ramach I Memoriału Ireny Szewińskiej rywalizowano w 13 konkurencjach, w tym w skoku o tyczce, te zawody odbyły się jednak dzień wcześniej na Wyspie Młyńskiej.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.