Jesteś tutaj: HomeSportKlub kolarski Romet chce się odrodzić

Klub kolarski Romet chce się odrodzić

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport wtorek, 11 luty 2020 20:22

Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

W barwach Rometu jeździł m.in. Marek Leśniewski, uczestnik igrzysk olimpijskich, sześciokrotny mistrz Polski, który swoją karierę ukoronował w 1985 roku wygrywając Tour de Pologne. Pięć razy mistrzem Polski był też Zbigniew Ludwiniak. Jednym z ostatnich sukcesów jest mistrzostwo Polski juniorów w 1999 roku Jakuba Lorka, który niedługo później dostał propozycję jazdy we francuskim klubie.

 

Obecnie klub występuje pod nazwą KS Romet Renex Bydgoszcz, od nazwy głównego sponsora. W klubie jeździ kilku obiecujących młodych zawodników. Do bolączek klubu należy brak jednej siedziby, dlatego Romet zwrócił się do radnych o wsparcie. Ponadto Romet złożył wniosek o dotację na szkolenie dzieci i młodzieży, obecnie ten konkurs nie jest jeszcze rozpatrzony. Zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz odpowiadając na interpelacje wiceprzewodniczacego Rady Miasta Lecha Zagłoby-Zyglera zasugerowała poszukanie przez Romet miejsca w porozumieniu ze spółką ADM lub Bydgoskim Centrum Sportu, podmiotowi zarządzającemu najważniejszymi bydgoskimi arenami sportowymi.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów