Jesteś tutaj: HomeSportOlimpiady Specjalne odbędą się w innym terminie

Olimpiady Specjalne odbędą się w innym terminie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 09 marzec 2020 20:49

W ubiegłym tygodniu w Zakopanym rozpoczęły się Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, w których rywalizują sportowcy z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Druga część turnieju miała się rozpocząć 17 marca w Bydgoszczy. W związku z sytuacją epidemiologiczną zawody zostały jednak przesunięte na bliżej nie określony termin.

Służby sanitarne w związku z zagrożeniem koronawirusem zdecydowały się zalecić nieorganizowanie wydarzeń z udziałem dzieci oraz osób powyżej tysiąca osób. Organizatorzy Olimpiad Specjalnych, po konsultacji z bydgoskim sanepidem postanowili, że planowane na bydgoskim Torbydzie zawody odbędą się w drugiej połowie bieżącego roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów