Jesteś tutaj: HomeSportDerby Bydgoszczy na chwilę obecną bez publiczności

Derby Bydgoszczy na chwilę obecną bez publiczności

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport wtorek, 10 marzec 2020 20:10

W sobotę po raz kolejny Zawisza Bydgoszcz, najprawdopodobniej zmierzy się, z Chemikiem Bydgoszcz. Mecz miał być wielkim sportowym świętem, bowiem po kilku latach niebiesko-czarni wracają na stadion Zawiszy. Od kilku tygodni kibice czekali na ten mecz, dzisiaj mogą czuć się zawiedzeni.

 

Jak wynika z informacji klubu odbędzie się one najprawdopodobniej bez udziału kibiców. Ma to związek z sytuacją epidemiologiczną, identyczne kroki podejmują wszystkie inne kluby. Wiele kwestii jest nadal jednak nierozstrzygniętych.

 

W poniedziałek wojewoda zaapelował, aby zrezygnować z imprez powyżej tysiąca uczestników. We wtorek premier podjął decyzję o zakazaniu imprez masowych, czyli tych powyżej tysiąca widzów, co pokazuje, jak bardzo dynamicznie zmienia się sytuacja. Teoretycznie można jednak zorganizować mecz do 999 widzów, nie będący w świetle prawa imprezą masową Dzisiaj minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejzuk wyraziła rekomendację, że z uwagi na bezpieczeństwo sportowców, powinno się odwoływać wszystkie imprezy sportowe, nawet te nie masowe, czy odbywające się bez udziału publiczności. Być może zalecenie pani minister za kilka godzin przełoży się na decyzje o odwołaniu rozgrywek ligowych.

 

Sytuacja jest o tyle trudna, iż nie można oszacować jak długo zagrożenie koronawirusem będzie realne. Nie można zatem też wykluczyć np. rezygnacji z wszystkich meczów rundy wiosennej i uznaniem wyników po jesieni za końcowe. Z tym trudnym dylematem będą musiały się zmierzyć teraz władze PZPN.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa