Jesteś tutaj: HomeSportDerby Bydgoszczy na chwilę obecną bez publiczności

Derby Bydgoszczy na chwilę obecną bez publiczności

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport wtorek, 10 marzec 2020 20:10

W sobotę po raz kolejny Zawisza Bydgoszcz, najprawdopodobniej zmierzy się, z Chemikiem Bydgoszcz. Mecz miał być wielkim sportowym świętem, bowiem po kilku latach niebiesko-czarni wracają na stadion Zawiszy. Od kilku tygodni kibice czekali na ten mecz, dzisiaj mogą czuć się zawiedzeni.

 

Jak wynika z informacji klubu odbędzie się one najprawdopodobniej bez udziału kibiców. Ma to związek z sytuacją epidemiologiczną, identyczne kroki podejmują wszystkie inne kluby. Wiele kwestii jest nadal jednak nierozstrzygniętych.

 

W poniedziałek wojewoda zaapelował, aby zrezygnować z imprez powyżej tysiąca uczestników. We wtorek premier podjął decyzję o zakazaniu imprez masowych, czyli tych powyżej tysiąca widzów, co pokazuje, jak bardzo dynamicznie zmienia się sytuacja. Teoretycznie można jednak zorganizować mecz do 999 widzów, nie będący w świetle prawa imprezą masową Dzisiaj minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejzuk wyraziła rekomendację, że z uwagi na bezpieczeństwo sportowców, powinno się odwoływać wszystkie imprezy sportowe, nawet te nie masowe, czy odbywające się bez udziału publiczności. Być może zalecenie pani minister za kilka godzin przełoży się na decyzje o odwołaniu rozgrywek ligowych.

 

Sytuacja jest o tyle trudna, iż nie można oszacować jak długo zagrożenie koronawirusem będzie realne. Nie można zatem też wykluczyć np. rezygnacji z wszystkich meczów rundy wiosennej i uznaniem wyników po jesieni za końcowe. Z tym trudnym dylematem będą musiały się zmierzyć teraz władze PZPN.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy