Jesteś tutaj: HomeSportZmarł odtwórca króla Jagiełły w Krzyżakach, wpisał się też w dzieje bydgoskiego sportu

Zmarł odtwórca króla Jagiełły w Krzyżakach, wpisał się też w dzieje bydgoskiego sportu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport środa, 18 marzec 2020 15:36

Dzisiaj media podały smutną informację o śmierci aktora Emila Karewicza. Niedawno skończył 97 lat. Sławę zdobył w roli oficera gestapo w filmie ,,Jak rozpętałem drugą wojnę światową” oraz króla Władysława Jagiełły w Krzyżakach. Aktor pochodził z Wilna.

 

Emil Karewicz przez ludzi kultury uznany jest z wybitnego aktora. W ostatnich latach pojawiał się w polskich serialach: ,,M jak miłość”, ,,Barwy szczęścia”, ,,Na dobre i na złe”. Łącznie jak się wylicza pojawił się w 150 filmach, choć w żadnym nie zagrał głównej roli.

 

W 1946 roku jako żołnierz został skierowany do nowo utworzonego klubu piłkarskiego Zawisza. Zagrał w pierwszym, historycznym meczu Zawiszy, przeciwko Bałtykowi Koszalin. Zawisza ten mecz wygrał 9:7.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa